دستبرد ۲۰ میلیاردی دزدان به خانه‌های اعیانی
۳مرد سابقه‌دار که با دستبرد به ۳۰ خانه اعیانی شمال پایتخت، ۲۰ میلیارد تومان پول، ارز و جواهرات سرقت کرده بودند سرانجام به آخر خط رسیدند و توسط پلیس دستگیر شدند . ...

http://www.hamshahrionline.ir/details/277371/Incidents/localincidents


تحقيقات پليس براي دستگيري اين باند با شكايت تعدادي از مالباختگان در كلانتري 101تجريش آغاز شد.اولين شاكي پرونده مردي بود كه چندي قبل خانه‌اش واقع در منطقه فرمانيه طعمه سارقان قرار گرفت. او كه براي دستگيري دزدان از پليس كمك خواسته بود در تشريح ماجراي سرقت به مأموران گفت: حدود ساعت 8شب از خانه‌ام بيرون رفتم اما وقتي آخرشب برگشتم درِ ورودي باز و همه‌‌چيز به هم ريخته بود .
معلوم بود دزد به خانه‌ام زده است. با عجله وارد اتاق‌ها شدم تا ببينم چه چيزهايي سرقت شده است. سارقان گاوصندوقم را باز كرده و مبلغ 500هزار يورو و جواهراتي را كه حدود 300ميليون تومان ارزش داشت با خودشان برده بودند .


ماموران در بررسي صحنه سرقت دلايلي درخصوص ورود به عنف به خانه پيدا نكردند. چرا كه قفل در ورودي سالم بود اما وقتي به يكي از اتاق‌ها رفتند ديدند پنجره باز است. اين موضوع از يك سو و مبلغ كلاني كه سرقت شده بود از سوي ديگر نشان مي‌داد سارقان پيش از اين خانه شاكي را شناسايي كرده و از راه پنجره وارد آنجا شده‌اند .


در چنين شرايطي مرشدلو، بازپرس شعبه چهارم دادسراي ناحيه 34به كارآگاهان اداره هفدهم پليس آگاهي ماموريت داد تا در اين‌باره تحقيق كنند. درحالي‌كه بررسي‌هاي افسران آگاهي ادامه داشت خبر رسيد سارقان به خانه ديگري در همان حوالي دستبرد زده‌اند .

دومين شاكي كه زني جوان بود به پليس گفت: بعدازظهر از خانه‌ام خارج شدم و چند ساعت بعد برگشتم. نخستين چيزي كه در خانه جلب توجه كرد شيشه شكسته آشپزخانه بود. ابتدا معلوم نبود چه اتفاقي افتاده است اما وقتي به اتاقي كه گاوصندوقم در آنجا بود رفتم فهميدم آنچه اتفاق افتاده فراتر از شكستن شيشه است. گاوصندوقم تخريب شده بود و سارقان پول‌ها و جواهرات داخلش را غارت كرده بودند. داخل گاوصندوقم 50هزار دلار، 60ميليون تومان طلا و جواهر و تعدادي اسناد و مدارك بود كه همه‌شان به سرقت رفته بود .


دومين سرقت نيز كاملا حرفه‌اي و حساب شده بود. از سويي اين خانه هم مثل نخستين سرقت در طبقه اول قرار داشت و كنار هم گذاشتن اين اطلاعات نشان مي‌داد به‌احتمال زياد سارقان هر دو خانه اعياني اعضاي يك باند هستند.درحالي‌كه تحقيقات پليس در اين‌باره ادامه داشت و مأموران چند مظنون را شناسايي كرده بودند بازهم هر از گاهي سرقتي در آن محدوده اتفاق مي‌افتاد و سارقان به خانه‌هاي اعياني شمال شهر دستبرد مي‌زدند. با وجود اين هنوز هيچ سر نخي از آنها وجود نداشت .

چند‌ماه بعد كارآگاهان با بررسي سرقت‌هاي مشابهي كه انجام شده بود به اطلاعاتي دست يافتند كه نشان مي‌داد 3نفر در پشت پرده اين سرقت‌هاي سريالي قرار دارند. آنها در بررسي‌ اطلاعات به‌دست آمده از شاهدان و همچنين دوربين‌هاي مداربسته به چند مظنون رسيدند و آنها را زيرنظر گرفتند .


وقتي مشخص شد كه 3نفر از مظنونان در اين سرقت‌ها نقش داشته‌اند، در جريان عملياتي ضربتي آنها را كه داوود، حسن و سياوش نام دارند بازداشت كردند. بررسي سوابق دستگير‌شدگان نشان مي‌داد آنها پيش از اين نيز چند مرتبه به اتهام سرقت دستگير و زنداني شده‌اند اما هر بار بعد از آزادي سرقت‌هايشان را از سر گرفته‌اند. وقتي متهمان تحت بازجويي‌هاي فني - پليسي قرار گرفتند جزئيات بيشتري از سرقت‌هاي سريالي از خانه‌هاي اعياني شمال شهر برملا شد .


يكي از آنها گفت: ما روزها در كوچه‌پسكوچه‌هاي شمال شهر پرسه مي‌زديم و خانه‌هاي اعياني را كه فكر مي‌كرديم پول و طلاهاي زيادي در آنجا نگهداري مي‌شود به‌عنوان طعمه انتخاب مي‌كرديم. اين خانه‌ها ويلايي بودند يا در طبقه اول قرار داشتند. در نهايت با تاريك شدن هوا كارمان را شروع مي‌كرديم و از طريق پنجره يكي از اتاق‌ها كه حفاظ مناسبي نداشت وارد مي‌شديم و يكراست سراغ گاوصندوق يا كمدها مي‌رفتيم و فقط پول و طلا مي‌دزديديم. اعترافات متهمان نشان داد آنها در مجموع به 30خانه دستبرد زده‌اند و دست‌كم 20ميليارد تومان به‌دست آورده‌اند .


يكي از متهمان درباره پول‌ها و جواهرات سرقتي گفت : پول‌ها را بين خودمان تقسيم مي‌كرديم اما جواهرات را به 10نفر مالخر كه مي‌شناختيم مي‌فروختيم. وي ادامه داد: من و همدستانم هر كدام براي خودمان خودروهاي گران قيمت خريده بوديم و همه فكر مي‌كردند ما از راه‌حلال اين خودروها را به‌دست آورده‌ايم. خودمان هم به دوستانمان مي‌گفتيم شغل‌مان آزاد است .


وي ادامه داد: در جريان يكي از سرقت‌ها وقتي وارد خانه‌اي شديم همه جا را جست‌وجو كرديم اما چيز به‌درد بخوري پيدا نكرديم و در نهايت در يكي از كمدها توانستيم يك كيلوگرم طلا پيدا كنيم.براساس اين گزارش هم‌اكنون به دستور بازپرس مرشدلو متهمان در بازداشت به‌سرمي‌برند و تحقيقات از آنان ادامه دارد .

 

سرقت 6 کیلو طلا در ساعت 10شب  
سایت طلا: شامگاه روز سه شنبه سه سارق نقابدار با حمله به صاحب یک طلافروشی در شهر خوانسار 6 کیلو طلا را از مغازه وی به سرقت بردند .

  • تاریخ ثبت : 30 مهر 1393 ساعت 18:11
  • کد خبر: 21522
  • منبع خبر: سایت طلا


به گزارش سایت طلا، یک طلافروشی در آخرین ساعات شب گذشته در خیابان امام خمینی(ره) خوانسار مورد دستبرد قرار گرفت و 6 کیلو طلا از این مغازه به سرقت رفت
.

این حادثه خوشبختانه تلفات جانی نداشته، و صاحب طلافروشی جراحات سطحی برداشته است. پلیس به دنبال سه دزدی است که اقدام به این سرقت کرده اند
.

در همین رابطه حاج مجتبی مکّی رئیس اتحادیه طلا و جواهر خوانسار در مورد این حادثه به سایت طلا گفت: شب گذشته سه شنبه در حوالی ساعت22 سه سارق نقابدار با استفاده از خلوتی و تاریکی شب، پس از تعقیب به صاحب این طلافروشی حمله می کنند
.

وی در مورد شرح این واقعه افزود: خانه ی صاحب این طلافروشی در طبقه دوم مغازه بوده که وی پس از مراجعه از خانه مادرش در ساعت 10شب، در بدو ورود به منزل سارقین که صورتهای خود را پوشانده بوده اند با ضرب و شتم و بستن دست وپا و دهان وی، کلید طلافروشی و صندوق آن را به زور و تهدیدگرفته و به تخلیه طلاهای آن مغازه مبادرت می ورزند
.

مکی با بی سابقه خواندن این سرقت در شهر کوچک خوانسار خاطرنشان کرد: پس از گزارش این سرقت به پلیس، نیروی های انتظامی در محل حاضر شده و به بررسی محل جرم پرداخته است، و تاکنون هیچ سرنخی از سارقان پیدا نشده و پلیس در حال انجام تحقیقات در مورد این حادثه است
.

گفتنی است طی هفته های اخیر چندین فقره سرقت خانگی هم در شهر خوانسار صورت گرفته که نارضایتی اهالی این شهر را فراهم آورده است
.


انتهای پیام

منتخبی از گزارشات اداره آگاهی مربوط به روشهای متداول سرقت از اماکن
-) با اقدامات گسترده و همكاري شهروندان پليس موفق به دستگيري سارقي 30 ساله شد که تاكنون به 20 فقره سرقت اعتراف كرده است،  اين متهم در اعترافات خود آورده است كه تنها، اقدام به سرقت طلاجات و وجوهات نقدي از منازل ميكرده است. يكي از شگردهاي اين سارق نيز به اينگونه بوده كه پس از ورود به مجتمعهاي شلوغ با رجوع به درب واحدهاي مختلف از عدم حضور ساكنان اطمينان حاصل ميكرده و اگر كسي در منزل حضور نداشته با شاه كليد درب واحد مورد نظر را باز ميكرده است

-) در پی سرقت از طلافروشی ها، موضوع اين سرقتها به پليس آگاهی ارجاع و مشخص شد، سارقان ابتدا با شناسايی محل سرقت در ساعات پايانی شب پس از تخريب تمام قفلهای ورودی و از کار انداختن سيستمهاي امنيتي وارد مغازه شده و سپس با گشودن رمز گاوصندوق ها، طلاهای موجود را سرقت می کنند و متواری می شوند، اعضاي باند پس از دستگيري به پليس آگاهی اعتراف کردند سرکرده باند فردی به نام رحمان (معروف به جادوگر) است، جادوگر پس از دستگيري گفت: باز کردن انواع گاوصندوق را در کشور پاکستان فرا گرفته ام و در طول سالها تجربيات زيادی در اين خصوص کسب کرده ام، وی تصريح کرد: زمان سرقت برای ما خيلی اهميت داشت و سعی می کرديم بيشترين سرقتها را در شبهای پنجشنبه انجام دهيم.

-) در اولين ساعات بامداد، سارقان به شعبه مرکزی بانك مرند دستبرد زدند و با تخريب گاوصندوق، مبلغ ۵۰۰ ميليون تومان موجودی بانك را به سرقت بردند. اين گزارش می‌افزايد: كارآگاهان پليس آگاهی استان، بلافاصله پس از حادثه به محل اعزام شدند و با همكاری كارآگاهان شهرستان مرند بررسی و اقدامات همه‌جانبه پيرامون اين سرقت در دستور كار قرار گرفت كه اطلاعات تكميلی متعاقبا اعلام خواهد شد.

-) تحقيقات پليس براي دستگيري سه سارق حرفه‌اي كه به خزانه بانك دستبرد زده بودند با كشف سرنخ‌هايي وارد مرحله تازه‌اي شد. به گزارش اداره آگاهی، مسئولان بانك وقتي به محل كارشان آمدند، متوجه سرقت از گاوصندوق شدند. سارقان پس از شكستن قفل‌هاي در ورودي، وارد بانك شده و در ادامه نقشه حساب شده‌شان براي اين‌كه شناسايي نشوند، دوربين‌هاي مداربسته بانك را از كار انداختند. سپس به تخريب قفلهای درب گاوصندوق و سرقت 180 ميليون تومان پول و دلار پرداختند و شبانه هم متواري شده‌اند. نخستين بررسي‌هاي پليسي نشان مي‌داد سرقت از سوي اعضاي يك شبكه حرفه‌اي صورت گرفته است. حال آن‌كه در بررسي فيلم‌هاي ضبط شده يكي از دوربين‌هاي فعال، مشخص شد دزدان سه نفر بوده‌اند كه با پوشاندن چهره خود، نقشه سرقت را اجرا كرده‌اند. تيم تحقيق در جريان پيگيري‌ها دريافتند چندي قبل نيز يكي از ديگر از بانك‌ها هم به اين شيوه مورد دستبرد قرار گرفته است كه احتمال داده مي‌شود هر دو سرقت از سوي اعضاي يك شبكه صورت گرفته باشد. هم‌اكنون تيمي از مأموران انتظامي با هماهنگي مسئولان قضايي در حال بررسي ماجرا، براي دستگيري سارقان هستند.

-) به گزارش فرماندهی انتظامي، طي تماس تلفني با مركز فوريت‌هاي پليس 110 اطلاع حاصل شد كه بانك مورد دستبرد واقع شده كه بلافاصله اكيپ عملياتي در محل حاضر و مشاهده كردند كه سارق يا سارقان شبانه با تخريب قفلهای درب ورودی وارد بانك شده و لوازم بانكي از قبيل دو دستگاه مانيتور ‏LCD‏ ، يك دستگاه اسكنر و يك دستگاه آيفون تصويري را به سرقت برده‌اند.‏ وي گفت: كارآگاهان اداره آگاهي بعد از بررسي‌هاي كارشناسي اعلام كردند، به دليل عدم رعايت موارد امنيتي در بانك سارق به آساني وارد بانك شده و اقدام به سرقت كرده است.

-) سارقان شب كار كه با بريدن حفاظ بانك و دستبرد به گاوصندوق دست به سرقت 120 ميليون توماني زده بودند از سوي پليس آگاهي شناسايي و دستگير شدند. دزدان براي ورود به يكي از بانك ها قفل حفاظ هاي آن را به راحتي بريده و وارد شده بودند. همچنين بازرسي از بانك ديگري كه مورد هدف سارقان قرار گرفته بود، مشخص كرد سارقان از راه پشت بام وارد آنجا شده اند.

-) به گزارش اداره آگاهی، چندي قبل به دنبال وقوع دو سرقت پياپي از بانك ها تحقيقات وسيعي براي ديگر عاملان اين دزدي ها آغاز شد. بررسي امكانات اين دو بانك كه در مجموع رقمي حدود 120 ميليون تومان از آنها سرقت شده بود، نشان داد سارقان كه از نقطه ضعف بانك ها اطلاع دقيق داشتند با آگاهي قبلي نقشه سرقت را طراحي و اجرا كرده اند. دزدان براي ورود به يكي از بانك ها قفل حفاظ هاي ضعيف آن را به راحتي بريده و وارد شده بودند. همچنين بازرسي از سرقت بانكهای ديگر كه مورد هدف سارقان قرار گرفته بود، مشخص كرد سارقان مدت ها روي اجراي نقشه شان كار كرده اند و احتمالاً در اين كار خبره و سابقه دار هستند. به اين ترتيب تلاش ها براي شناسايي سارقان از سوي كارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي پيگيري شد.ايجاد گشت هاي نامحسوس از جمله اقداماتي بود كه در اين زمينه صورت گرفت و همچنين از آنجايي كه اين احتمال وجود داشت سارقان دست به دزدي هاي ديگري نيز بزنند يگان هاي ويژه يي به حفاظت از ساير شعب بانك ها پرداختند و در كمين دزدان نشستند. انجام مجموعه اين اقدامات موجب شد افسران پليس به سرنخ هايي از سارقان دست يابند و طي عملياتي غافلگيركننده آنها را كه دو نفرهستند دستگير كنند. متهمان كه خود را در برابر شواهد محكمي مي ديدند چاره يي جز پذيرش اتهامات شان نداشتند و به سرقت از بانك ها اعتراف كردند. يكي از آنان گفت؛ مدتي قبل به اين فكر افتاديم تا از بانك ها سرقت كنيم و پول كلاني به جيب بزنيم. چون روزها از بانك ها به خوبي محافظت مي شود و افراد زيادي نيز در آنجا حضور دارند تصميم گرفتيم نقشه مان را شب ها اجرا كنيم. به همين خاطر ابتدا به شناسايي بانك ها پرداختيم و سپس با استفاده از ابزارآلاتي كه همراه داشتيم قفل بانك را بريديم و داخل شديم. قفل گاوصندوق هاي بانك ها را هم به راحتي شكستيم و موفق شديم پول ها را بدزديم. اين متهم ادامه داد؛ پس از اين دو سرقت از آنجا كه حدس مي زديم پليس درصدد دستگيري ما باشد مدتي پنهان شديم اما عاقبت ماموران ما را شناسايي و دستگير كردند.

-) به گزارش مجتمع قضايي عدالت، چندي پيش به دنبال اعلام مركز فوريت‌هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره سرقت از گاو صندوق يك صرافي مأموران پليس به محل حادثه اعزام شدند. بنابراين گزارش؛ پس از حضور مأموران در موقعيت ‌در بررسي‌هاي اوليه مشخص شد مبلغ 760 ميليون ريال وجه نقد و 120 ميليون ريال تراول چك از گاو صندوق اين صرافي به سرقت رفته است و اين در حالي بود كه قفل درب ورودي بدون هيچ گونه آسيبي باز شده بود، بدين ترتيب مأموران كارمندان شركت را مورد بازجويي قرار دادند. اين گزارش حاكي است، مأموران وقتي با پاسخ‌هاي ضد و نقيض يكي از كارمندان شركت  مواجه شدند وي را مورد بازجويي‌هاي فني و پليسي قرار دادند، تا اينكه سرانجام لب به سخن گشود و به سرقت از گاوصندوق دفتر با همدستي پسر عموي سابقه‌دارش اعتراف كرد. اين گزارش مي افزايد، متهم در اعترافاتش مدعي شد با در اختيار داشتن كليد درب ورودي وارد مغازه صرافي شده و اقدام به سرقت از گاو صندوق نموده‌اند.

-) به گزارش رئيس اداره آگاهی، 3 دزد سابقه دار كه نيمه شب پس از تخريب قفلهای در ورودي يك مغازه طلافروشي گاوصندوق 500 كيلويي حاوي 3 كيلو طلارا به سرقت برده بودند، شناسايي و دستگير شدند. رئيس اداره آگاهي در ارتباط با پرونده اين سرقت گفت: مردي طلافروش به مركز پليس مراجعه و عنوان كرد؛ افراد ناشناسي با تخريب قفلهای در ورودي مغازه طلا فروشی وي، اسناد و مدارك، دسته چك و گاوصندوق 500 كيلوگرمي را كه حاوي 3 كيلوگرم طلابوده است به سرقت برده اند.پس از شكايت اين مرد، پرونده اي تشكيل شد و ماموران اداره سرقت آگاهي براي بررسي موضوع، به محل سرقت عزيمت كردند كه معلوم شد سارقان نيمه شب وارد طلافروشي شده و پس از قطع سيستم دوربين مداربسته و تخريب قفلهای در ورودي مغازه، گاوصندوق پر از طلارا با خود برده اند.

-) به گزارش مجتمع قضايي عدالت، چندي پيش در پي اعلام مركز فوريت هاي پليسي 110 ماموران آگاهي تهران در جريان يك فقره سرقت از مغازه فرش فروشي در حوالي ميدان ونك قرار گرفتند. بنابراين گزارش، پس از حضور ماموران در موقعيت و بررسي هاي اوليه مشخص شد مبلغ 130 ميليون ريال وجه نقد و تعدادي تراول چك با ارزش 30 ميليون ريال از گاو صندوق مغازه و همچنين ده تخته فرش نفيس و قيمتي نيز ربوده شده است.اين گزارش حاكيست، مدتي قبل متصدي بانكي در حوالي پارك وي ضمن تماس با ماموران به اطلاع آنها رساند كه شخصي سه فقره از تراول چك ها را كه سرقتي اعلام شده براي نقد كردن به بانك مراجعه كرده و بدين ترتيب در محل حاضر شده و فرد مذكور را بازداشت كردند. اين گزارش مي افزايد، با انتقال متهم به مقر پليس در بازجويي هاي به عمل آمده وي اظهار داشت :تراول چك ها را از فرد ديگری گرفته است كه ضمن تحقيقات ماموران مشخص شد متهم داراي سوابق كيفري متعدد است و آخرين بار به اتهام سرقت از منازل مدتي را در زندان گذراند.

-)  به گزارش مجتمع قضايي عدالت، چندي پيش چند شكايت مبني بر سرقت هايي مشابه از مغازه ها در منطقه شمال شهر به يگان پليس آگاهي ارجاع شد. بنابراين گزارش،در تحقيقات بعمل آمده مشخص شد تمامي سرقتها توسط يك فرد با يك باند صورت گرفته كه با شناسايي مغازه ها در ساعات پاياني شب و با شكستن قفل مغازه اقدام به سرقت مي كردند. اين گزارش حاكي است،با تلاش ها و پيگيري مأموران ضمن استفاده از بانكهاي اطلاعاتي و چندين روز مراقبت و تعقيب شبانه در نقاط حساس، دو تن از سارقان دستگير و به مقر پليس منتقل شدند. اين گزارش مي افزايد،پس از انتقال متهمان به كلانتري در بازجويي هاي بعمل آمده به دهها فقره سرقت از مغازه ها اعتراف كرده و محل اختفاي دو همدست ديگرشان را در اختيار مأموران پليس قرار دادند.

-) دستگيري اعضاي باند توپي زن «يگانه» مأموران دايره آگاهي جنوب شرق در عمليات گسترده يي و رديابي چندتخته فرش و قاليچه نفيس كه با نرخ ارزاني به فروش مي رسيد توانستند يك باند سازمان يافته توپي زن معروف به «يگانه» را رديابي كنند. دراين اقدامات پليسي، روز ۲۲خردادماه سال جاري ابتدا يكي از اعضاي باند  را دستگير، سپس  با راهنمايي اين دوسارق، كارآگاهان توانستند چهارتن ديگر اعضاي باند را رديابي و دستگيركنند. بنا به اين گزارش، اعضاي باند «يگانه»، در تحقيقات به ۲۵سرقت ازمنازل به روش توپي زني اعتراف كرده اند.

-) به گزارش  دادسراي ناحيه يك، چندي پيش به دنبال اعلام مركز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره سرقت از گاوصندوق يك دفتر هواپيمايي، مأموران پليس راهي محل حادثه شدند. بنابر اين گزارش، پس از حضور مأموران در موقعيت در بررسي هاي اوليه مشخص شد مبلغ 540 ميليون ريال وجه نقد و 140 ميليون ريال تراول چك از گاو صندوق اين دفتر به سرقت رفته است و اين در حالي بود كه قفل درب ورودي بدون اينكه شكسته شود باز شده بود،

-) رئيس پليس آگاهي در تشريح جزئيات پرونده گفت: كارآگاهان پليس متوجه شدند چند مجرم سابقه‌دار مدتي است با سرقت گاوصندوق مغازه‌ها و انتقال آن به بيرون از شهر اقدام به سرقت مي‌كنند. متهمان پس از انتقال به پليس آگاهي به بيش از 50 فقره سرقت اعتراف كردند. شگرد متهمان اين بود كه پس از شكستن قفل مغازه‌ها، گاو‌صندوق را سرقت ميکردند.

-) فرمانده انتظامي از بازداشت کودکي 9 ساله به جرم سرقت خبر داد. دستگيري اين پسربچه توسط پليس در حالي صورت گرفته که مطابق قانون، اطفال فاقد مسووليت کيفري هستند و ماده 49 قانون مجازات اسلامي به صراحت خاطرنشان کرده است؛ اطفال در صورت ارتکاب جرم مبرا از مسووليت کيفري هستند. با اين وجود  فرمانده نيروي انتظامي ورامين- ضمن اعلام خبر دستگيري اين کودک با تکان دهنده خواندن اعترافات او گفت؛ «در پرونده اين سارق 9 ساله 28 فقره سرقت منزل و مغازه با ارزش ريالي 140 ميليون ريال وجود دارد.»وی گفت؛ هفته گذشته فردي با مراجعه به کلانتري 11 ورامين، شکايتي عليه شاگرد کارگاه خياطي خود ارائه داد مبني بر اينکه وي در زماني که شاکي در منزلش حضور نداشته تعدادي از لوازم خانگي منزل را که در طبقه بالاي کارگاه بود به سرقت برده است. فرمانده انتظامی ادامه داد؛ با احضار شاگرد 9 ساله، وي در همان تحقيقات اوليه به سرقت لوازم منزل صاحبکار و انتقال آنها به منزل پدري اش اعتراف کرد و ماموران با بازرسي از محل مورد نظر اموال مسروقه را کشف کردند و به مالباخته تحويل دادند. وی تصريح کرد؛ با توجه به اينکه احتمال داده مي شد اين متهم مرتکب سرقت هاي ديگري نيز شده باشد از وي بازجويي هاي بيشتري انجام شد و او به 16 فقره سرقت منزل و 12 فقره سرقت مغازه ديگر اعتراف کرد. رئيس پليس اظهار کرد؛ پس از اعترافات تکان دهنده کودک 9ساله، ماموران براي اطمينان از اظهارات وي به بازسازي صحنه سرقت ها پرداختند که با همکاري متهم آدرس هاي اعلامي از سوي وي شناسايي و با محرز شدن سرقت از اين مکان ها، همگي مالباختگان شناسايي شدند. براساس اظهارات سارق دستگير شده، وي سرقت از مغازه ها را در ساعات تعطيلي و آخر شب با بازکردن قفل در مغازه ها انجام مي داد و منازلي را که از آنها لوازم به سرقت مي برد، قبلاً شناسايي مي کرد و پس از اطمينان از نبود صاحبخانه، لوازم باارزش و کم حجم را مورد دستبرد قرار داده و با همدستي مادرش به فروش مي رساند. رئيس پليس در پايان اظهاراتش به تحليل اين پرونده پرداخت و گفت؛ در تحليل اين پرونده مي توان به دو موضوع اشاره کرد؛ يکي حضور اتباع غيرمجاز در شهرهاي استان تهران است که در ميزان جرائم اين استان تاثيرگذار بوده اند، به طوري که اين افراد با اين نگرش که هيچ گونه اطلاعاتي از آنها در دسترس نيست، با جسارت خاصي به ارتکاب جرائم مختلف اعم از جنايي و عادي مي پردازند و بعد سن متهم است که با ريشه يابي ماجرا مي توان گفت عواملي همچون عدم تربيت و کنترل صحيح فرزند، فقر مالي و در کنار آن فقر فرهنگي و علمي خانواده، باعث شد اين کودک به يک سارق حرفه يي منزل و مغازه تبديل شود.

-) دزدان خونسرد پس از سرقت ميلياردي تمامي اموال گاوصندوق‌ها، كشوهاي ميز و كالاهاي يك مجتمع تجاري، با خوردن صبحانه‌اي مفصل در محل سرقت، با خودروهاي خود آنجا را ترك كردند. مديرعامل يك شركت توليد فرش‌هاي ابريشم روزگذشته به همراه همكاران خود با ارائه شكايتي در شعبه چهارم دادياري دادسراي جنايي تهران درباره اين سرقت گفت: «دفتر شركت ما در يك ساختمان پنج طبقه  قرار دارد و درهشت واحد ديگر نيز شركت‌هاي تجاري در زمينه تجهيزات پزشكي، توليدي و مشاغل ديگر فعال هستند . صبح يكي از همسايه‌ها تماس گرفت و از وقوع سرقت در داخل اين مجتمع خبر داد و من نيز به اتفاق شريكم به محل رفتيم، دزدان شبانه پس از ورود به ساختمان و بستن دست و پاي يكي از مستخدمان ساختمان دركمال آرامش به تمام واحدها دستبرد زده و محتويات گاوصندوق‌ها را سرقت كرده‌ بودند. شاكي گفت: دزدها با پتک قفل گاوصندوق يك تني شركت را شكسته و محتوياتش را سرقت كرده بودند. براساس برآوردهاي اوليه چندين تخته فرش ابريشمي، ميليون‌ها تومان پول نقد به همراه چندين فقره چك در مجموع به ارزش حدود 400 ميليون تومان از دفتر شركتم سرقت شده است. مديران شركت‌هاي همسايه نيز گفتند كه دزدان از هر شركت حدود 400 تا 500 ميليون تومان پول، كالا و چك دزديده‌اند. شاكي اضافه كرد: مستخدم شركت طبقه پنجم به ما گفت : حدود ساعت شش عصر جمعه به شركت آمدم تا كاري انجام دهم، اما در راه‌پله‌ها چند مرد به طرفم حمله كرده و پس از بستن دست و پا و دهانم مرا در گوشه‌اي حبس و با اسپري بيهوشم كردند.» براساس تحقيقات پليس دزدان به راحتي وارد ساختمان شده وحتي خودروهايشان را وارد پاركينگ كرده و پس از سرقت اموال سوار بر خودرو از محل خارج شده‌ بودند. دزدان از بعدازظهر جمعه تا حدود 6 يا 7 صبح شنبه در ساختمان بوده و با خيال راحت با دستگاه برش، قفل درهاي ورودي، گاوصندوق‌ها و كشوي ميزها را تخريب كرده و سرقت‌ها را انجام داده و پس از صرف صبحانه محل را ترك كرده بودند . قاضي  داديار پرونده به دنبال طرح اين شكايت دستور رديابي سارقان و تحقيق از نگهبانان اين مجتمع را صادر كرد.

-) به گزارش دادسراي جنايي مركز، سحرگاه جمعه در پي تماس تلفني با كلانتري 113 بازار مأموران در جريان قتل نگهبان يك پاساژ و سرقت 6 باب مغازه قرار گرفتند. دقايقي بعد و با اعلام خبر به قاضي ويژه قتل، وي و اكيپي از كارآگاهان اداره دهم پليس آگاهي و مأموران تشخيص هويت با حضور در محل مورد نظر به بررسي جنايت پرداختند. بررسي اوليه تيم جنايي نشان مي دهد، چهار مرد كه با پارچه و چفيه صورتشان را پوشانده بودند، با عبور از ديوار، خودشان را به طبقه پنجم پاساژ رساندند و پس از بستن دستها و پاهاي مرد نگهبان و پسرش وقتي هنگام اجراي نقشه سرقت از مغازه ها با مقاومت نامبرده مواجه شدند، با ضربات چاقو وي را از پا در آوردند. همچنين در ادامه بررسي ها روشن شد، اين افراد با ديلم قفل درهاي آهني 6 باب مغازه لوازم يدكي خودرو و گاو صندوقهاي درون آنها را به راحتي شكستند و هر چه وجه نقد در داخل آنها بود، به سرقت بردند. با اين اظهارات تيم جنايي كه در بررسي هاي خود پي برده بود سارقان كاملاً به محل آشنا بودند و بر همين اساس از مغازه هاي خاص در طبقات مختلف سرقت كردند، به نگهبان قبلي پاساژ مظنون شدند و پس از به دست آوردن نشاني محل زندگي اش مخفيگاهش را تحت محاصره درآوردند. كارآگاهان پس از ورود به مخفيگاه متهم در بازرسي از آنجا به آثار خون برخوردند. بنابراين به دستور قاضي وي و دوستش را دستگير كردند. قاضي تحقيق پرونده در خصوص اين حادثه گفت: سارقان طي مدت 4 ساعت نقشه شان را عملي كردند. در واقع آنان از ساعت 12 شب از روي ديوار وارد پاساژ شدند و تا چهار صبح به كارشان پايان دادند. وي با اشاره به اينكه شكستن قفل گاوصندوقها و درهاي فلزي محكم با ديلم نشان مي دهد، سارقان كاملاً حرفه اي هستند، افزود: هنوز ميزان سرقتها مشخص نيست؛ چون مالباختگان از مقدار پولي كه در گاوصندوق خود داشتند، اطلاع دقيقي نداشتند و فقط يكي از آنها ادعا مي كرد مقدار زيادی دلار در گاو صندوقش وجود داشت.

-) گروه ناجـــا – سارق منازل شمال شهر تهران پس از شناسايي منازل خالي از سكنه، تاكنون 500 ميليون تومان اموال مختلف از اين منازل به سرقت برده است.  به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس، شخصي با حضور در کلانتري 101 تجريش به مأموران گفت: ساعت 18 امروز پس از آنکه به همراه اعضاي خانواده و پس از انجام خريد روزانه به منزلمان واقع در خيابان شريعتي بازگشتيم، متوجه شديم که سارق يا سارقان با تخريب قفل درب منزل وارد آن شده و يک جلد کتاب قرآن عتيقه را به ارزش ده ها ميليون تومان به سرقت برده اند . با تشکيل پرونده مقدماتي و به دستور بازپرس مرزباني، بازپرس شعبه سوم دادسراي ناحيه يك تهران، پرونده جهت تحقيقات تخصصي و شناسايي و دستگيري متهمان در اختيار تيم کارآگاهان مبارزه با سرقت منزل پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت . با آغاز تحقيقات کارآگاهان از محل سرقت در خيابان شريعتي و پرس و جو از همسايگان مالباخته مشخص شد که يكي از همسايگان، سارق را در حال خروج از مجتمع آپارتماني و در حاليکه قرآن عتيقه را در زير دست خود داشته، ديده است اما گمان مي كرد که اين فرد از آشنايان و بستگان ساکنان مجتمع مسکوني مي باشد . با توجه به اظهارات همسايه مالباخته در خصوص ديدن سارق قرآن عتيقه، کارشناسان چهره نگاري پايگاه يکم اقدام به ترسيم چهره فرضي چهره متهم کردند. با ترسيم چهره فرضي متهم و بهره گيري از بانک اطلاعات مجرمان سابقه دار پليس ، کارآگاهان موفق به شناسايي متهم سابقه دار 34 ساله شدند . با شناسايي متهم و بهره گيري از اطلاعات موجود در سوابق وي، کارآگاهان اقدام به شناسايي مخفيگاه متهم در خيابان "ايران مهر" کردند و در تحقيقات خود از اين محل متوجه جابجايي مخفيگاه او شدند . در ادامه تحقيقات کارآگاهان در خصوص شناسايي مخفيگاه جديد متهم و همچنين محل هاي تردد وي، کارآگاهان پليس آگاهي ضمن شناسايي مخفيگاه جديد متهم در منطقه ايران مهر موفق به شناسايي محل تردد متهم در قهوه خانه اي واقع در خيابان 17 شهريور شدند . کارآگاهان با مد نظر قرار دادن اين موضوع که متهم با همدستان احتمالي يا خريداران اموال مسروقه در اين مکان ملاقات خواهد داشت، مراقبت نامحسوس وي را در قهوه خانه در دستور کار خود قرار داده و در اقدامات پليسي خود موفق به شناسايي خريدار اموال مسروقه شدند . با شناسايي دقيق سارق و خريدار اموال مسروقه، کارآگاهان پايگاه يکم  در حاليکه متهم و مالخر در داخل قهوه خانه با يکديگر بر سر موضوع قيمت جواهرات مسروقه در حال چانه زني بودند هر دو نفر آنها را دستگير و به پايگاه يکم پليس آگاهي منتقل کردند. در بازرسي بدني از متهم مقاديري طلا و جواهر مسروقه توسط کارآگاهان کشف شد با کشف اموال مسروقه و همچنين اعترافات صريح مالخر در خصوص خريد اموال مسروقه، متهم که در ابتدا تلاش داشت تا خود را بيگناه معرفي كند به ناچار مجبور به اعتراف 13 فقره سرقت از منازل مسکوني شد. اين متهم در اعترافات خود در خصوص نحوه و زمان ارتکاب سرقت از منازل به کارآگاهان گفت: در ساعت 4 الي 5 بعداز ظهر در مناطق شمالي شهر با پرسه زني در خيابان ها و کوچه مجتع هاي مسکوني را انتخاب مي كردم، وي افزود: پس از باز کردن درب مجتمع وارد آن شده و به صورت اتفاقي شروع به زدن زنگ واحدهاي مسکوني مي کردم. اگر کسي جواب آيفون را مي داد عنوان مي کردم که اشتباهي زنگ زده ام و اگر کسي جواب نمي داد مطمئن مي شدم که کسي در خانه نيست. با اطمينان از خالي بودن واحد مسکوني، پس از تخريب قفل درب منزل، وارد خانه مذكور شده و اقدام به سرقت لوازم داخل منزل از قبيل تخته فرش، طلا و جواهرات و ... مي کردم. به گزارش پايگاه اطلاع رساني پليس،کارآگاهان پايگاه يکم پليس آگاهي در ادامه تحقيقات خود ضمن انجام هماهنگي هاي لازم با مقام قضايي و اخذ دستور ورود به مخفيگاه متهم در خيابان ايران مهر، در بازرسي از منزل وي علاوه بر کشف قرآن کريم عتيقه سرقت شده از مالباخته موفق به کشف اموال مسروقه ديگري از قبيل 19 تخته فرش نفيس، لپ تاپ، طلا و جواهرات ، اسناد و مدارک متعلق به مالباختگان و غيره شدند . رئيس پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ ، ضمن اعلام ارزش 500 ميليون توماني اموال مسروقه کشف شده در خصوص محل هاي ارتکاب سرقت توسط متهم پرونده گفت: متهم با انتخاب واحدهاي مسکوني در منطقه شميرانات، پاسداران، شريعتي، دولت، توانير و خيابان ولي عصر بين ساعت هاي 16 الي 18 اقدام به سرقت از داخل منازل مي کرد. رئيس پايگاه يکم پليس آگاهي تهران بزرگ  عنوان کرد در يک مورد از سرقت ها با وجود آنکه مالباخته در داخل منزل حضور داشته اما به علت خستگي شديد و خواب بودن متوجه حضور سارق در داخل منزل نشده و متهم نيز اقدام به سرقت يک تخته فرش نفيس از اين واحد مسکوني کرده است، وي با اشاره به اعتياد شديد متهم به مصرف موادمخدر از نوع شيسشه و همچنين سوابق متعدد متهم در زمينه ارتکاب جرايم مختلف، گفت : متهم اين پرونده از مجرمان سابقه دار پليس مي باشد که تاکنون 8 بار به اتهام جرايم مختلف از قبيل نگهداري و استعمال موادمخدر، خريد و فروش موادمخدر و سرقت منازل دستگير و روانه زندان شده است.

-) قاضي دادسراي عمومي و انقلاب با اعلام اين خبر گفت: حدود ۲ هفته قبل ماموران كلانتري هنگام گشت زني به راننده يك دستگاه موتورسيكلت مظنون شدند و پس از بازرسي از وي مقداري طلاي بدون فاكتور خريد كشف كردند. وي افزود: راننده موتورسيكلت براي تحقيقات بيشتر به كلانتري منتقل شد كه در همان بازجويي هاي اوليه به سرقت طلاها اعتراف كرد. بازپرس ادامه داد: متهم پس از بازجويي هاي اوليه هنگام انتقال به دادسرا موفق شد فرار كند. پس از ۱۰ روز كار اطلاعاتي ماموران كلانتري شنبه گذشته متهم را دوباره دستگير كردند. وي اظهار داشت: متهم بلافاصله به كلانتري منتقل شد كه در بازجويي هاي فني و پليسي اعتراف كرد كه طلاهاي داخل گاوصندوق صاحب كارش را طي چند مرحله با شكستن قفل آن سرقت كرده و با هم دستي‌ يكي ‌از‌ دوستانش به مبلغ ۳۰ ميليون ريال فروخته است. قاضي  خاطرنشان كرد: هم دست متهم نيز در يك عمليات ديگر يكشنبه گذشته دستگير شد.وي افزود: ۲ متهم دستگير شده پس از تحقيقات با صدور قرار قانوني روانه زندان شدند. شايان ذكر است: تحقيقات ماموران براي كشف ساير طلاهاي سرقتي و شناسايي مالخرها همچنان ادامه دارد.

-) مردي با مراجعه به اداره سرقت آگاهي استان تهران، از به سرقت رفتن اموال منزل ويلايي‌اش خبر داد. شاكي در تشريح ماجرا به پليس گفت: به مدت يك هفته با اعضاي خانواده‌ام به سفر رفتيم و پس از بازگشت به منزل، متوجه سرقت اموال منزل شديم. به دنبال اين شكايت، ماموران به منزل ويلايي مرد شاكي در  اعزام و متوجه شدند پس از تخريب قفل در منزل شاكي، اموال قيمتي وي به سرقت رفته است.بنابراين گزارش، با تشكيل پرونده‌اي در اين‌خصوص، ماموران تحقيقات خود را براي دستگيري سارقان آغاز كردند تا اين‌كه شكايت‌هاي مشابه ديگري به مركز پليس استان تهران ارسال شد. كارآگاهان اداره سرقت پليس آگاهي استان تهران با بررسي پرونده‌ها و محل‌هاي سرقت به اين نتيجه رسيدند سارقان به يك شيوه عمل كرده‌اند و نيمه‌هاي شب با تخريب قفل‌هاي منازل ويلايي شهرونداني كه به مسافرت يا مهماني رفته‌اند، پول و اموال قيمتي آنها را سرقت كرده و متواري شده‌اند.كارآگاهان با به دست آمدن اين اطلاعات پي بردند كه سارقان منازل بايد افراد سابقه‌دار و حرفه‌اي باشند. به اين ترتيب، كارآگاهان با بررسي آلبوم مجرمان حرفه‌اي، به چند نفر از آنها مشكوك شدند و پاتوق‌هاي احتمالي آنها را زير نظر گرفتند تا اين‌كه پس از بررسي مخفيگاه يكي از سارقان حرفه‌اي متوجه شدند فرشيد  متهم سابقه‌دار  نيمه‌هاي شب با يك دستگاه خودروي پژوي مسروقه از منزل خارج مي‌شود و چند ساعت بعد به منزلش برمي‌گردد. به اين ترتيب، كارآگاهان كه احتمال مي‌دادند متهم يك باند سرقت را هدايت مي‌كند، رفت و آمدهاي او را زير نظر گرفتند تا عاقبت متهم را هنگامي كه قصد سرقت از منزل ويلايي يكي از شهروندان  را داشت، شناسايي و دستگير كردند. با انتقال  متهم  به مركز پليس آگاهي استان تهران، وي در بازجويي دچار تناقض‌گويي‌هاي متعددي شد تا اين‌كه عاقبت وقتي كارآگاهان تعدادي از اموال مسروقه را از منزل وي كشف و ضبط كردند، به يكصد فقره سرقت از منازل مردم با همدستي 6 سارق ديگر اعتراف كرد. به دنبال اعتراف متهم، همدستانش هم تحت تعقيب قرار گرفتند تا عاقبت طي چند مرحله عمليات از سوي پليس دستگير و براي ادامه تحقيقات به اداره سرقت پليس آگاهي استان تهران منتقل شدند و در بازجويي‌هاي پليسي به جرايم خود اعتراف كردند. بنا بر اين گزارش، اعضاي اين باند 7 نفري سرقت با قرار قانوني بازداشت شده‌اند و در بررسي از مخفيگاه آنها مقداري از اموال مسروقه به همراه 4 دستگاه خودروي مدل بالاي مسروقه كشف و ضبط شده است. تحقيقات تكميلي درخصوص ابعاد مختلف پرونده ادامه دارد.

-) به دنبال پخش سريال «گاوصندوق» از شبکه سوم سيما، سرقت از داخل گاوصندوق ها در منازل و مغازه ها افزايش يافت. چند روز قبل مالک يک فروشگاه از دستبرد به گاوصندوق مغازه  اش خبر داد و گفت: امروز صبح وقتی وارد مغازه شدم ديدم در گاوصندوق داخل مغازه باز و تمامی اموال داخل آن به سرقت رفته است، که پس از اين ماجرا با پليس ۱۱۰ تماس گرفتم و ماموران کلانتری برای بررسی موضوع به محل آمدند و صورت جلسه ای را تنظيم کردند. وی در پاسخ به اين سوال که آيا به کسی مظنون است يا خير؟ گفت: من نمی دانم اين سرقت کار چه کسی است اما يقين دارم که دستبرد به گاوصندوق به شيوه سرقت در سريال «گاوصندوق» انجام شده است.

-) زني که به عنوان خدمتکار در يک منزل مسکوني کار مي کرد، با خالي کردن گاوصندوق منزل اقدام به فرار کرد.کارآگاهان اداره مبارزه با سرقت پليس آگاهي در پي شکايت فردي مبني بر سرقت محتويات گاوصندوق منزل توسط زني خدمتکار و همچنين باز کردن شيرهاي گاز توسط وي به قصد از بين بردن اهالي منزل، تحقيقات خود را در اين باره آغاز کردند.برپايه اين گزارش، ماموران با انجام اقدامات اطلاعاتي شماره تلفن همراه متهم را به دست آوردند و با وي تماس گرفتند که اعلام کرده در تهران است، ولي در ادامه تحقيقات مشخص شد متهم در مشهد است و سوار بر يک خودرو پژو ۲۰۶ مشاهده شده است. بر اين اساس ماموران با شناسايي مالک خودرو و همکاري وي زن سارق را دستگير کردند.متهم بعد از دستگيري اعتراف کرد در منزل مالباخته کار مي کرده که در يک فرصت مناسب با کشف رمز گاوصندوق وبرداشتن کليد نقشه خود را عملي و اقدام به سرقت کرده است.

-) رئيس پليس آگاهي با تاييد افزايش سرقت از گاوصندوق ها در پي پخش سريال تلويزيوني «گاوصندوق» گفت: پخش اين گونه سريال ها که متاسفانه به طور واضح شيوه و راهکارهاي سرقت را نشان مي دهد در افزايش سرقت ها نقش مهمي دارد. وی افزود: از زمان پخش سريال تلويزيوني گاوصندوق متاسفانه شاهد افزايش سرقت از گاوصندوق ها به شيوه رمزگشايي هستيم و در برخي از موارد نيز سارقان گاوصندوق هاي قابل حمل را نيز سرقت کرده اند. وي با تاکيد بر اين که اين گونه سريال ها بدآموزي دارد به خانواده ها توصيه کرد اشياي ارزشمند و طلا و جواهر خود را در صندوق هاي امانات بانک ها و يا ديگر مراکز معتبر نگهداري کنند و اگر به هر دليلي مي خواهند اين گونه اشيا داخل گاوصندوق منزل باشد بايد گاوصندوق را نيز از ديد افراد پنهان کنند. رئيس پليس آگاهي همچنين از شناسايي اعضاي يک باند که به گاوصندوق هاي مغازه و منازل دستبرد مي زدند نيز خبر داد و گفت: اعضاي اين باند شناسايي شده اند و تلاش پليس براي دستگيري آن ها ادامه دارد. وی در عين حال خاطرنشان کرد: بيشتر سرقت هايي که از گاوصندوق ها انجام شده است به صورت فردي بوده است که بدون ترديد پخش سريال تلويزيوني «گاوصندوق» نقش مهمي در انجام اين گونه سرقت ها دارد.اين مقام انتظامي در پاسخ به سوال خراسان که مگر در ساخت اين سريال ها از کارشناسان انتظامي استفاده نمي شود به خراسان گفت: کارشناسان انتظامي در اين سريال ها فقط نظارت کلي دارند مثلا درباره درجه هاي نيروها، نحوه گرفتن اسلحه، نحوه برخورد با متهم و غيره مشاوره مي دهند و متاسفانه وارد مسائل ريز که جنبه بد‌آموزي نيز دارد نمي شوند.

-) فرمانده انتظامي گفت: متهم كه از سارقان حرفه‌اي است با استفاده از ميله‌اي كلنگي شكل، قفل در را مي‌شكسته و اقدام به دزدي مي‌كرده است. در بازجويي‌ها مشخص شد وي با 2 نفر از همدستانش كه يكي همراه وي و ديگري بيرون محل مورد نظر به نگهباني مشغول بوده است سرقت‌ها را انجام مي‌داده‌اند. وي تصريح كرد: نامبرده در اعترافاتش نسبت به چگونگي سرقت از منزل شاكي پرونده عنوان كرد، در شب عروسي برادرش، شاكي را كه يكي از همسايه‌هايشان بوده زير نظر داشته و در فرصت مناسب در همان شب با همكاري همدستانش مقداري پول دو سيني قديمي را سرقت كرده‌اند. فرمانده انتظامي اشاره كرد: اين فرد تاكنون به دزدي ده‌ها ميليون تومان كالا از يك فروشگاه پوشاك و همچنين تعداد 54 گوشي تلفن همراه به ارزش 8 ميليون تومان از موبايل فروشي اعتراف كرده است.

-) كارمند دفترخانه ای که با سارق در حين سرقت روبرو شده بود و سارق برای او چاقو کشيده بود با ديدن آلبوم مجرمان پيشينه دار ، متهم 34 ساله اي را شناسايي كرد. كنكاش در بانك اطلاعات تبهكاران پيشينه دار نشان مي داد كارآگاهان بايد در تعقيب مردي باشند كه هشت بار به دنبال دستبرد به مغازه ها و دفترخانه هاي اسناد رسمي زنداني شده بود. «باقر» آخرين بار در سال 85 بازداشت شده و به 214 فقره دستبرد مشابه اعتراف كرده بود.وي با صدور قرار چهار ميليارد ريالي روانه زندان شده اما با سپردن وثيقه سنگين آزاد شده بود.دزد حرفه اي اما ديگر به ندامتگاه برنگشت و خلاف هايش را از سر گرفت. نيمه شب افسران گشت كلانتري به پژويي بي سرنشين در كنار يك خيابان مشكوك شدند و به بررسي محيط پرداختند.اين خودرو در كنار دفترخانه اي كه نزديك كلانتري قرار دارد متوقف شده بود و احتمال داده شد دزد ، داخل ساختمان مورد نظر باشد. «باقر» پس از بهبودي تحت بازجويي قرار گرفت و به 10 فقره دستبرد مشابه در ماه هاي اخير اعتراف كرد. وي نقشه هايش را در ساعات پاياني شب و تا پيش از طلوع خورشيد با باز كردن گاو صندوق اجرا مي كرد و فقط پول ، طلا و چك مي دزديد.

-) به گزارش دادسراي ناحيه يك، چندي پيش ماموران كلانتري قلهك در حين گشت زني در حوزه استحفاظي خود به يك دستگاه خودرو پژو كه سرنشينان آن مشغول انتقال فرش از داخل يك منزل به خودرو بودند مظنون و پس از آنكه با پاسخ هاي ضد و نقيض آنها مواجه شدند هر سه متهم را براي بررسي موضوع به كلانتري منتقل كردند. اين گزارش حاكيست، متهمان پس از تشكيل پرونده به چند فقره سرقت اعتراف كرده و اظهار داشتند منازلي كه صاحبان آن براي مدتي در سفر بودند را شناسايي و با شكستن قفل درب ورودي اقدام به سرقت پول، طلاجات، فرش هاي نفيس و ديگر لوازم با ارزش منزل مي كرديم.

-) كارگري كه پس از اخراج شدن از محل كارش اقدام به سرقت اجناس مغازه و خالي كردن گاو صندوق به منظور انتقام از صاحبكارش كرده بود پس از دستگيري روانه زندان شد.

-) شاكي در اظهاراتش به پليس گفت: همراه اعضاي خانواده‌ام به مهماني رفته بوديم، نيمه‌هاي شب وقتي به منزلمان بازگشتيم، مشاهده كرديم قفل در ورودي خانه تخريب شده و پول، طلا و اموال قيمتيمان به سرقت رفته و اثاثيه خانه به هم ريخته است. پس از اين شكايت و تشكيل پرونده قضايي در اين ارتباط، تحقيقات ماموران اداره سرقت آگاهي آغاز شد و ماموران با اعزام به محل سرقت پي بردند نحوه سرقت حكايت از آن دارد كه سارقان افرادي حرفه‌اي بوده‌اند. با مشخص شدن اين موضوع، جستجوهاي پليسي براي دستگيري سارقان ادامه يافت تا اين كه مردي به اداره پليس مراجعه كرد و با ارائه شكايتي ديگر به پليس گفت: شب حادثه همراه اعضاي خانواده‌ام تازه از سفر بازگشته و در حال جمع‌آوري وسايل سفرمان بوديم كه ناگهان متوجه باز و بسته شدن در ورودي خانه‌ شديم. وي افزود: با مشكوك شدن به اوضاع به سمت در ورودي رفتم كه مردي با سلاح مرا تهديد كرد و همراه 2 مرد ديگر وارد خانه شدند، شاكي ادامه داد: هرچه داد و فرياد كردم، بي‌فايده بود. مرد مسلح و همدستانش من و اعضاي خانواده‌ام را به مرگ تهديد كردند و پس از كتك زدن، همگي‌ را به يكي از اتاق‌هاي خانه كشاندند و در را قفل كردند، ساعتي بعد وقتي سر و صداي سارقان ديگر شنيده نشد، با هل دادن پي‌درپي در اتاق، بالاخره آن را باز كرديم و پس از يك ساعت نجات يافتيم. شاكي اضافه كرد: وقتي از اتاق خارج شديم، ديديم كه اثاثيه به هم ريخته و اموال گرانبهايمان به سرقت رفته بود.

-) به گزارش دادسرا ناحيه يك، مدتي پيش چند شكايت مشابه مبني بر سرقت از مغازه ها در محدوده شمال تهران به يگان پليس آگاهي ارجاع شد. بنابر اين گزارش، با تحقيات مأموران انتظامي مشخص شد عامل يا عاملان سرقت ها، با شناسايي مغازه ها در ساعات پاياني شب با بريدن قفلها اقدام به سرقت پول و اجناس داخل مغازه ها مي كردند.

-) به گزارش مجتمع قضايي عدالت؛چندي پيش مرد مسني با مراجعه به مجتمع قضايي و طرح شكايتي از خدمتكار منزلش به اتهام سرقت به مأموران گفت:از ماه گذشته زن خدمتكاري را براي نظافت منزلم استخدام كردم ولي چندي پيش متوجه مفقود شدن جواهرات همسرم و مبلغ 7 ميليون ريال پول از منزلم شدم. وي افزود:به خدمتكار خانه شك كردم تا اينكه چند روز پيش متوجه ناپديد شدن مبلغ سي ميليون ريال ايران چك از گاو صندوق منزل شدم و پس از ربودن پول‌ها زن خدمتكار نيز ناپديد شد.

-) يك بانوي جوان به شعبه دوم بازپرسي تهران رفت و شكايتي تسليم كرد. وي گفت : براي مهماني از خانه آپارتماني ام خارج شده بودم و وقتي برگشتم فهميدم سرويس طلا ، چندين قطعه سكه ، يك دستگاه سنتور ، دوربين ديجيتال ، موبايل ، ساعت ديواري پنج ميليون تومان پول نقد و .... دزديده شده است. پرونده براي رسيدگي تخصصي به پايگاه پليس آگاهي تهران بزرگ فرستاده شد و ماموران بررسي فرضيه دستبرد از سوي يك تبهكار آشنا را در دستور كارشان قرار دادند.پليس در ادامه تحقيق ميداني به كنكاش در مشخصات ساكنان آپارتمان مورد نظر پرداخت و به يك دزد پيشينه دار مشكوك شد.بدين ترتيب كارآگاهان به تعقيب پرداختند و وي را 3:10 بامداد در خانه اش دستگير كردند. اين مرد پيش از اين 16 بار زنداني شده بود. وي با تشريح شيوه دستبرد به مجتمع هاي مسكوني و مغازه ها به 59 فقره سرقت اعتراف كرده است. سارق كه انگار معتاد به دزدي است هر بار پس از آزادي از زندان دوباره به خلاف روي مي آورد.وي بيش تر به سراغ زنان تنها مي رفت و نقشه هاي شومش را اجرا ميکرد.

-) به گزارش دادسراي ناحيه دو، چندي پيش در پي اعلام مركز فوريت هاي پليسي 110 مبني بر يك فقره سرقت از مغازه اي در محدوده شمال غرب تهران، مأموران براي بررسي موضوع به محل اعزام شدند. بنابراين گزارش پس از حضور مأموران در محل مشخص شد، يكي از همسايه ها سارقي را در حال سرقت از مغازه ديده است كه با كمك مردم دستگير و تحويل پليس داده شد. براساس اين گزارش متهم پس از انتقال به كلانتري در بازجويي هايش گفت: من دو بار موفق به سرقت از مغازه ها در اين خيابان شدم اما اين بار كه قصد سرقت از گاوصندوق اين مغازه را داشتم دستگير شدم.

-) به گزارش  دادسراي ناحيه 11 تهران، چندي قبل مردي به دادسرا مراجعه كرد و با اعلام سرقت  از انباري خانه اش خواستار دستگيري دزد برنج ها شد. بر اساس اين گزارش با دستور بازپرس پرونده تحقيقات براي دستگيري متهم آغاز شد و در اين بين فردي كه متهم را هنگام سرقت ديده بود گفت: چهره او را به خاطر سپرده و به همين دليل او در كلانتري حاضر شد و پس از مشاهده آلبوم مجرمان سابقه دار توانست سارق را شناسايي كند. در ادامه با روشن شدن هويت سارق تلاش براي دستگيري او ادامه يافت تا اينكه چند روز بعد مأموران از دستگيري سارقي كه قصد سرقت را داشت مطلع شدند و متهم به كلانتري منتقل و تحت بازجوي قرار گرفت. بازجويي ها از وي ادامه يافت و او در ادامه به سرقت از انباري 50 خانه اعتراف كرد.

-) به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، مراجعه چندين مالباخته به دايره مبارزه با سرقت اداره پليس آگاهي  درخصوص دستبرد تعدادي سارق به منازل آنها موجب شد تا ماموران تشكيل پرونده رسيدگي به موضوع را در دستور كار خود قرار دهند. مظنون كه ابتدا منكر هرگونه سرقت بود پس از قرار گرفتن در برابر ادله پليس لب به اعتراف گشود و در تشريح نحوه ي وقوع سرقت ها گفت: با گشت زني درخيابان ها وشناسايي خانه هاي مورد نظر در نزديكي طعمه ها كمين كرده و پس از خروج صاحبخانه از منزل با بازكردن قفل درب هاي ورود ي ساختمان طلاجات و اشياء قيمتي موجود در انها را به سرقت برده و به فروش مي رسانديم.

-) به گزارش دادسراي ناحيه يك، چندي پيش مردي با مراجعه به دادسرا و طرح شكايتي عنوان كرد: منزلم مورد دستبرد قرار گرفته و اشياء قيمتي به ارزش 300 ميليون ريال و مقداري طلا به همراه 15 ميليون ريال وجه نقد به سرقت رفته است. با بررسي هاي مأموران پليس آگاهي، مشخص شد سرقت از سوي يكي از آشنايان شاكي صورت گرفته است كه با جمع بندي اطلاعات و شناسايي افرادي كه با شاكي در ارتباط بودند مأموران به برادر زاده وي مظنون شدند. اين گزارش حاكي است، پس از بازجويي هاي مكرر از برادر زاده شاكي سرانجام وي با مشاهده ادله و مدارك موجود لب به اعتراف گشود و گفت: كليد منزل عمويم را سرقت كرده و با تهيه كليد يدكي از آنجا سرقت كردم.

-) مأموران مرکز فوريت‌هاي پليسي 110 تهران از خبر دزدي از خانه عادل فردوسي‌پور مجري برنامه 90 شبکه سوم سيما با خبر شدند. مأموران با بررسي از صحنه ارتکاب سرقت دريافتند يک تيم از دزدان حرفه‌اي با روش توپي‌زني اقدام به سرقت از خانه اين مجري تلويزيوني کرده‌اند. با توحه به زمان پخش قسمت‌هاي جنجالي برنامه 90 اين احتمال مطرح شد که برخي از افراد خاص با هدف خرابکاري دست به اين اقدام زده‌اند و از خانه وي سرقت کرده‌اند. تحقيقات ادامه يافت تا اينکه چندي بعد مشخص شد سارقان افراد خرابکار نبوده و بلکه يک تيم از دزدان کاملاً حرفه‌اي هستند که به احتمال زياد بدون اطلاع از اينکه منزل متعلق به فردوسي‌پور است، اقدام به سرقت کرده‌اند. تحقيقات بر روي اموال سرقتي شامل مبلغ يک هزار دلار و يک هزار يورو به همراه مقداري طلا و جواهر به همراه لپ‌تاب فردوسي‌پور که توسط سارقان دزديده شده بود انجام شد تا اينکه چند متهم در يکي از شهرهاي غربي کشور شناسايي شدند. با ادامه تحقيقات يکي از متهمان دستگير شد و با شروع تحقيقات به 10فقره سرقت به شيوه شکستن قفل اعتراف کرد اما تحقيقات براي دستگيري 2 همدست فراري وي همچنان ادامه يافت. سرانجام 2 متهم ديگر نيز دستگير شدند و به اين ترتيب هر 3 متهم در بازجويي به ارتکاب سرقت اعتراف کردند اما مدعي شدند پيش از سرقت از هويت صاحبخانه اطلاعي نداشته‌اند و صرفاً در حين سرقت با ديدن يکي از عکس‌هاي موجود در منزل متوجه شده‌اند خانه متعلق به عادل فردوسي‌پور است.

-) به گزارش  مجتمع قضايي عدالت، چندي پيش در پي دريافت گزارش‌هاي متعدد مبني بر سرقت از منازل مسكوني در محدوده شمال شهر رسيدگي به موضوع در دستوركار مأموران آ‌گاهي تهران قرار گرفت. بنابر اين گزارش؛ مأموران پليس موفق به شناسايي مالخراموال سرقتی ‌شده كه وي در باز جويي‌هاي فني و پليسي به همكاري با دو سارق اعتراف كرد. اين گزارش حاكي است: مأموران در تحقيقات گسترده خود اين دو سارق سابقه دار را شناسايي و در مخفيگاه شان دستگير كردند. اين گزارش مي افزايد: سارقان در اظهارات خود به سرقت از 27 منزل مسكوني به شيوه تخريب قفل در محدوده شمال شهر اعتراف كردند.

-) به گزارش دادسراي ناحيه دو، چندي پيش زني شكايتي مبني بر سرقت از منزلش را مطرح كرد و گفت: در غياب من منزلم مورد دستبرد قرار گرفته و اشياي قيمتي و جواهراتم به ارزش يك ميليارد ريال به سرقت رفته است. بنابر اين گزارش با بررسي هاي ماموران پليس مشخص شد سرقت از سوي يكي از آشنايان شاكي صورت گرفته كه با جمع بندي اطلاعات و شناسايي افرادي كه با شاكي در ارتباط بودند ماموران به برادرزاده وي مظنون شدند. بر اساس اين گزارش، پس از بازجويي هاي مكرر از برادرزاده شاكي سرانجام متهم با مشاهده دلايل و مدارك موجود لب به اعتراف گشودو گفت: در فرصتي كه پيش آمد كليد منزل عمه ام را سرقت كرده و با تهيه كليد يدكي توانستم دست به اين كار بزنم.

-) به گزارش دادسراي ناحيه 2، چندي پيش در پي شكايت فردي مبني بر سرقت از گاو صندوقش ماموران براي بررسي موضوع وارد عمل شدند. بنابراين گزارش، با حضور ماموران در محل در بررسي هاي اوليه مشخص شد درب منزل و گاو صندوق بدون شكسته شدن قفل آن باز شده و به احتمال زياد سارق يا سارقان از آشنايان مالباخته بوده اند. اين گزارش حاكيست، در تحقيقات گسترده ماموران، آنها دختر شاكي را به عنوان مظنون اصلي مورد بازجويي قرار دادند. اين گزارش مي افزايد: متهم در ابتدا منكر اتهام شد ولي سرانجام به سرقت از گاو صندوق پدرش اعتراف كرد و با تشكيل پرونده در دادسرا با صدور قرار قانوني روانه زندان شد.

-) به گزارش اداره اجتماعي پليس آگاهي ناجا، وقوع چند فقره سرقت منزل ،‌مغازه در قزوين ، كارآگاهان اداره مبارزه با سرقت را بر آن داشت با جمع آوري اطلاعات اوليه براي شناسايي و دستگيري عامل يا عاملان سرقت اقدام كنند. وي افزود: در ابتدا سرقت هاي انجام شده به دقت مورد بررسي قرار گرفت و با توجه به نحوه ورود به محلهاي سرقت نوع اموال سرقتي و زمان انجام سرقت ها كارآگاهان متوجه شدند كه سارق با انتخاب محل هايي اقدام به سرقت لوازم مي كند بنابراين بلافاصله سوابق مجرمان سابقه دار مورد بررسي قرار گرفت و در همين حال مالخران اموال مسروقه نيز تحت كنترل قرار گرفتند و با كنترل نامحسوس وي را در حالي كه در تدارك انجام سرقت ديگري بود شناسايي و با وجود تلاش فراوان مجرم براي فرار دستگير و به پليس آگاهي انتقال داده شد. وي اظهار داشت: متهم در بازجويي ها براي منحرف كردن ذهن كارآگاهان ادعا كرد كه هيچ نقشي در سرقتهاي اخير ندارد اما آثار و مدارك به دست آمده چاره اي جز اعتراف باقي نگذاشت متهم اعتراف کرد: به تنهايي اقدام به 73 فقره سرقت از منزل و مغازه كرده و انگيزه خود را از ارتكاب به اين اعمال تهيه پول لازم براي مصرف مواد مخدر خود اعلام كرده است.

-) پنج مرد تبهكار كه در زندان با هم آشنا شده و پس از آزادي ، شبكه حرفه اي دستبرد تشكيل داده بودند با تلاش پليس غرب استان تهران بازداشت شدند.تحقيق درباره اين پرونده پس از آن آغاز شد كه ماموران و افسران اداره آگاهي در جريان دستبردهاي سريالي به خانه هاي مردم قرار گرفتند. شواهد نشان مي داد پليس با يك شبكه حرفه اي رو به رو است و به همين خاطر ، عمليات محسوس و نامحسوس در دستور كار قرار گرفت.عقربه ها 1:30 بامداد را نشان مي داد كه افسران گشت كلانتري به يك مرد ناشناس مشكوك شدند. او در تاريكي به آرامي در حال ورود به يک خانه بود كه پليس «ايست» داد. متهم به محض شنيدن اين دستور دستپاچه شد و مي خواست فرار كند كه شليك تير هوايي مانع شد. ماموران در بازرسي بدني متهم مقداري كراك و ابزار ويژه دستبرد يافتند و وي را به كلانتري بردند.بررسي بانك تبهكاران پيشينه دار نشان مي داد متهم هشت بار به جرم دزدي و قاچاق مواد مخدر دستگير شده و 20 سال از بهترين روزهاي عمرش را در زندان هاي مختلف سپري كرده بود. وي با صدور دستور قضايي به اداره آگاهي فرستاده شد و طي بازجويي ها به 22 فقره دستبرد به خانه هاي مردم اعتراف كرد. تبهكار «شب رو» گفت : در زندان با چهار دزد سابقه دار آشنا شدم و قرار گذاشتيم پس از آزادي ، نقشه هايمان را باندي اجرا كنيم. با افشاي اين راز ، پاتوق هاي همگي سارقان محاصره شد و در كم تر از 48 ساعت طي عمليات ضربتي به زانو درآمدند. پليس در بازرسي مخفيگاه آنان ، شمار زيادي لوازم خانگي ، طلا ، جواهر ، فرش و ... به ارزش 900 ميليون ريال كشف كرد و به تجسس ادامه داد.

-) به گزارش دادسرا ناحيه يك، چندي پيش مدير عامل شركتي با مراجعه به دادسرا و طرح شكايتي گفت: مدتي پيش يكي از كارمندانم هنگام شب وارد شركت شده و اقدام به سرقت تمامي وجوه نقد و چك هاي موجود در گاو صندوق كرده در حاليكه سرايدار نيز وي را در حين خارج شدن از ساختمان ديده است،وي بعد از سرقت در شركت حضور نيافت. بنابراين گزارش، پس از ثبت شكايت، تحقيقات در اين زمينه آغاز شد و با محرز شدن جرم متهم با هويت کارمند متخلف دستگيري وي در دستور كار پليس آگاهي تهران قرار گرفت. اين گزارش حاكيست، با پيگيري ماموران، محل جديد سكونت نامبرده شناسايي و وي طي عملياتي غافلگيرانه بازداشت شد، متهم پس از اعتراف به سرقت از گاو صندوق شركت انگيزه خود را نياز مالي عنوان كرد.

-) به گزارش دادسراي ناحيه 10، چندي پيش مرد ميانسالي پس از حضور در دادسرا شكايت خود را مبني بر سرقت 700 ميليون تومان از گاوصندوق مغازه فرش فروشي اش از سوي شاگردش اعلام كرد و گفت: چندي پيش به دليل اعتمادي كه به شاگرد مغازه ام داشتم مغازه را به وي سپردم و براي انجام كاري از آنجا خارج شدم. وي در اظهارات خود افزود: هنگام مراجعه به مغازه از شاگردم خبري نبود همچنين مبلغ 700 ميليون تومان پول نقد و تراول چك از گاوصندوق به سرقت رفته بود كه بلافاصله با مركز فوريت هاي پليسي 110 تماس گرفته و موضوع را شرح دادم. اين گزارش مي افزايد، متهم پس از دستگيري در بازجويي هاي فني و پليسي به جرم خود اعتراف كرد و گفت: به دليل وسوسه اموال صاحبكارم اقدام به سرقت 700 ميليون تومان از گاوصندوق وي كرده و در يك حساب با شناسنامه و هويت جعلي قرار دادم.

-) به گزارش دادسراي ناحيه يك ، چندي پيش در پي دريافت گزارش هاي متعدد مبني بر سرقت از منازل مسكوني در محدوده اقدسيه و آجودانيه رسيدگي به موضوع در دستور كار پليس آگاهي تهران قرار گرفت. بنابر اين گزارش، مأموران پليس بلافاصله در اجراي طرح مهار موفق به دستگير مالخر اموال مسروقه شده كه نامبرده در بازجويي هاي به عمل آمده به همكاري با سه سارق منازل اعتراف كرد. اين گزارش حاكي است: مأموران انتظامي در تحقيقات گسترده و تلاش هاي شبانه روزي خود و با توجه به اظهارات متهم توانستند سه سارق را در محل اختفايشان شناسايي و دستگير كنند. گفتني است، سارقان پس از اعتراف به 30 فقره سرقت از منازل در حوالي مناطق اقدسيه، آجودانيه و نياوران با دستور قاضي پرونده و صدور قرار قانوني روانه زندان شدند.

-) به گزارش مجتمع قضايي عدالت ، چندي پيش شخصي با مراجعه به كلانتري و طرح شكايتي ماموران آگاهي تهران را از وقوع يك فقره سرقت مطلع ساخت. بنابر اين گزارش، شاكي در اظهاراتش به ماموران گفت: در زمان وقوع سرقت به همراه خانواده ام در سفر بوديم و هنگام بازگشت متوجه ربوده شدن مبلغ 250 ميليون ريال وجه نقد و طلا جاتي به ارزش 45 ميليون ريال از منزلم شدم. وي ادامه داد: بدين ترتيب با اعلام اين شكايت پرونده در پليس آگاهي تهران با تشكيل اكيپ ويژه اي و هماهنگي مراجع قضايي به جريان افتاد و در بررسي هاي اوليه با بدست آمدن اطلاعات ديگر و گزارش هاي مردمي كاراگاهان با چندين پرونده سرقت از منازل با شگرد تخريب قفل شدند و با توجه به شيوه و محل وقوع سرقت ها احتمال دادند تمامي آنها توسط يك نفر يا يك باند صورت گرفته باشد.اين گزارش مي افزايد، در ادامه تحقيقات پليسي و بهره گيري از بانك هاي اطلاعاتي ماموران به سارق سابقه داري مظنون شدند كه در ادامه بررسي هاي صورت گرفته مشخص شد وي متهم اصلي پرونده است كه با همدستي افراد ديگري مرتكب سرقت ها شده و توانستند طي عملياتي ضربتي نامبرده و دو همدستش را دستگير كنند.

-) سارق سابقه‌داري که حتي به اعضاي خانواده خود رحم نکرده بود، گرفتار قانون شد و به ارتکاب بيش از 30 فقره سرقت با شيوه توپي‌زني اعتراف کرد. ساکنان خيابان خواجه نصيرطوسي در تماس تلفني به ماموران مرکز فوريت‌هاي پليسي110 اعلام کردند، دو نفر ناشناس بطرز مشکوکي وارد خانه يکي از اهالي محل شده‌اند. به اين ترتيب نزديکترين واحد گشت ماموران پليس پايتخت که در نزديکي محل حادثه بودند، در محل حضور يافتند و زماني که قصد دستگيري دو سارق را داشتند يکي از آنها فرار کرد اما نفر ديگر از سوي ماموران دستگير شد و به کلانتري 109 بهارستان انتقال يافت. متهم که مردي ميانسال بود، در کلانتري مورد بازجويي قرار گرفت و پس از تشکيل پرونده تنها به سرقتي که هنگام ارتکاب آن دستگير شده بود اعتراف کرد، اما ماموران با توجه به احتمال سابقه‌دار بودن متهم از او انگشت ‌نگاري کردند و با استعلام از سامانه متمرکز پليس پي‌بردند، متهم دستگير شده 7 سابقه محکوميت کيفري را در پرونده خود ثبت کرده است که 5 مورد از سوابقش مربوط به سرقت از منازل است. به اين ترتيب پرونده اين سارق 46 ساله به پايگاه سوم آگاهي تهران فرستاده شد و کارآگاهان دايره مبارزه با سرقت از منازل اين پايگاه، سارق را به عنوان يکي از متهمان سابقه‌دار که بارها تحقيقات پرونده او را برعهده داشتند، شناسايي کردند. با شناسايي اين سارق از سوي کارآگاهان پايگاه سوم پليس آگاهي پرونده او وارد مرحله جديدي شد و کارآگاهان انجام سرقت‌هاي زنجيره‌يي از سوي متهم را به عنوان قوي‌ترين احتمال در نظر گرفتند. در پي اين فرضيه تحقيقات در مورد جرايم احتمالي عبدالحسين ادامه يافت و او در مورد شيوه سرقت و نحوه دستگيري خود به ماموران گفت: آن روز من به همراه همدستم که به «حقه» معروف است براي سرقت به آن منزل رفته بوديم که ماموران از راه رسيدند و من که کنار موتوسيکلت ايستاده بودم تا نقش مراقب را انجام دهم، دستگير شدم اما «حقه» بموقع فرار کرد. اين اظهارات متهم در حالي است که تحقيقات در مورد او هنوز ادامه دارد و به گفته يکي از افسران پرونده سارق و همدستانش با شيوه توپي‌زني وارد خانه مالباختگان مي‌شده‌اند. به گفته اين افسر کهنه ‌کار اين افراد پيش از ورود به منازل، به بهانه پرسيدن آدرس، زنگ خانه‌هاي ويلايي يک يا دو طبقه را به صدا در مي‌آوردند و پس از آن اگر کسي جواب آيفون را مي‌داد به بهانه آدرس ذهن او را مشغول مي‌کردند اما وقتي کسي آيفون را جواب نمي‌داد به اجراي نقشه از پيش طراحي شده‌شان مي‌پرداختند. وي ادامه داد: اين افراد در مرحله نخستين با شکستن توپي در، وارد خانه‌هاي ويلايي مي‌شدند و بعد از آن يکي از آنها در بيرون خانه مي‌ماند و نفر دوم وارد خانه مي‌شد تا طلا، پول، عتيقه و اجناس با ارزش را جمع کند و با هم فرار کنند. با به دست آمدن اين نتايج «حقه» شناسايي شد و پس از دستگيري معلوم شد او همدست واقعي سارق دستگير شده نيست و تنها در اين سرقت او را همراهي کرده است. وي گفت: همدست اصلي وي در کرج زنداني است و من دوست او هستم که در اين سرقت وی را همراهي کردم. اين در حالي بود که ماموران آدرس يکي از همدستان متهمان دستگير شده را به دست آورده بودند اما با مراجعه به آدرس او پي بردند، وي پس از اطلاع از دستگيري همدستانش با نقل مکان اقدام به فرار کرده است. بنابراين تحقيقات براي دستگيري برادر سارق دستگير شده و متهم ديگري که بتازگي از زندان آزاد شده و نقل مکان کرده بود، در دستور کار قرار گرفت. اين در حالي بود که در شاخه ديگري از تحقيقات ماموران شناسايي مالباختگان و دستگيري مالخران را در دستور کار خود قرار دادند و تاکنون بيش از 30نفر از مالباختگان شناسايي شده‌اند. به گفته افسر پرونده ارزش ريالي اموال مالباختگاني که تاکنون شناسايي شده‌اند بيش از 150ميليون تومان است و در بيشتر موارد طلا، وجه نقد، عتيقه و لوازم خانه سرقت شده‌ است، اما در برخي موارد که سارقان وقت بيشتري داشته‌اند حتي کيف سي‌دي نيز از دستبرد آنها در امان نبوده است.  وي ادامه داد: پس از شناسايي مالباختگان با هدايت سارق به درخانه‌هايي رفتيم که او به عنوان يکي از محل‌هاي دستبرد به ما معرفي مي‌کرد اما در اين ميان تعدادي از مالباختگان از شکايت خودداري کردند که اين موضوع مورد بررسي قرار گرفت و روشن شد که آنها اقوام سببي و نسبي سارق هستند و او با اطلاع از زماني که خانه‌ها‌يشان خالي از ساکنان آن است با فرصت بيشتري که داشته اقدام به سرقت از خانه‌ آنها کرده است. افسر پرونده با نشان دادن نام و آدرس تعدادي از مالباختگان گفت: اين افراد، خواهر، پسردايي و پسر خاله سارق هستند که وقتي به در خانه آنها مراجعه کرديم آنها از وقوع سرقت خبر داشتند اما شکايتي را مطرح نکرده بودند. خواهر متهم در اين باره گفت:‌من شکايتي ندارم چون از همان نخستين روزهاي وقوع سرقت حدس زديم که اين کار توسط برادرم صورت گرفته است. نکته ا‌يي که با بررسي شکايت ديگر مالباختگان پرونده جلب توجه مي‌کند، نوع خانه‌هاي مورد دستبرد است که همه آنها ويلايي بوده است و اکثر آنها در ساعات پاياني روز و فاصله زماني اوايل شب تا نيمه شب مورد سرقت قرار گرفته‌اند. يکي از شاکيان در شکايت خود مطرح کرده است: در روز حادثه حدود ساعت 7 شب از خانه خارج شديم و وقتي به خانه آمديم حدود 12 شب بود. هنگام ورود ديديم که قفل ورودي خانه شکسته است. بعد از ورود و بررسي خانه متوجه شديم که 900هزار تومان پول نقد و يک ميليون تومان تراول سرقت شده است. شاکي ديگري که خانه‌اش مورد دستبرد قرار گرفت، در اين مورد به ماموران گفت: ماه رمضان  بود که حدود ساعت 19 از خانه خارج شديم. وقتي پس از 4-3ساعت به خانه بازگشتيم، ديديم قفل در ورودي خانه شکسته است. وقتي وارد خانه شديم ديديم گوشي موبايل، سرکوپن 5 نفره، يک انگشتر مردانه با نگين عقيق و مقداري وجه نقد از خانه سرقت شده است. شاکي سوم نيز در نخستين مرحله از طرح شکايت خود در کلانتري بهارستان اعلام کرده است: سارقان با شکستن توپي قفل در وارد خانه شده‌اند، اين در حالي بود که ما حدود 8 شب از خانه خارج شديم و ساعت 12 شب که به خانه بازگشتيم با اين صحنه و سرقت خانه روبه‌رو شديم که در اين بين سرويس کامل لوازم نقره آشپزخانه مهمترين کالاهاي سرقت شده هستند که همه قطعات آن عتيقه بود و ارزش زيادي داشت. افسر پرونده در پايان گفت: اين سارق و همدستانش از سال80 شروع به سرقت کرده‌اند و در حال حاضر دو نفر از همدستان سارق تحت تعقيب هستند که به نظر مي‌رسد يکي از آنها به شمال کشور فرار کرده است. به همين دليل با دستور بازپرس پرونده در روزهاي آينده وارد عمل مي‌شويم تا او را دستگير کنيم. همچنين مالخران که به واسطه يک زن با سارقان در ارتباط بوده‌اند در شناسايي شده‌اند که در ادامه تحقيقات به سراغ آنها نيز مي‌رويم.

-) منشي شركتي كه دست به سرقت 13 مليون توماني از گاو صندوق محل كارش زده بود دستگير و صبح امروز 27 دي با صدور قرار قانوني روانه

-) جواني كه با شگردي خاص قفل منازل را بدون تخريب باز و سرقت مي كرد، پس از دستگيري به بيش از ۱۵ فقره دزدي اعتراف كرد. جمعه شب گذشته ماموران كلانتري از دستگيري سارقي توسط شهروندان باخبر شدند و بلافاصله به محل عزيمت كردند. جوان دستگير شده پس از تحقيقات اوليه به كلانتري منتقل شد كه در همان بازجويي هاي اوليه به بيش از ۱۵ فقره سرقت از مجتمع هاي مسكوني اعتراف كرد.متهم درباره شگرد باز كردن در منازل نيز گفت: با شگرد خاصي قفل منازل را باز و اموال را سرقت مي كردم.وي افزود: در مدت ۶ ماه گذشته بيش از 48 فقره سرقت انجام دادم و به طور ميانگين هفته اي ۲ فقره سرقت انجام مي دادم و دليل سرقت هايم تامين هزينه اعتيادم بوده است.متهم جوان پس از بازجويي ها به دستور قاضي پرونده، براي ادامه تحقيقات، در اختيار پليس آگاهي قرار گرفت.

-) به گزارش اداره کل روابط عمومی و اطلاع رسانی قوه قضائيه، پس از گزارش سرقت در بانك ملي و حضور دادستان و كليه مأموران دايره آگاهي در محل وقوع جرم مشخص شد كه بين ساعت 8 تا 10 شب سارقان با هماهنگي فرزند رئيس بانك وارد سالن اصلي بانك شده و با استفاده از دستگاه هوا اقدام به برش قفل درب گاوصندوق خزانه كردند. براساس اين گزارش سارقان 310 ميليون ريال سرقت و از محل متواري شدند و با توجه به ظن قبلي به دخالت فرزند رئيس بانك تحقيقات آغاز و نهايتاً شخص مذكور به موضوع اقرار و ساير همدستان را نيز معرفي كرد و متهمان دستگير و روانه زندان شدند.

-) ماموران كلانتري پس از بررسي هاي اوليه متوجه شدند كه قفل درب ورودي بانك تخريب شده و شيشه ها ترك برداشته است. بدين ترتيب ماموران از به هم خوردگي اوراق و اسناد موجود در بانك پي بردند كه سارق وارد بانك شده است. ماموران كه احتمال مي دادند ردي از سارق ناشناس را در اطراف بانك پيدا كنند جست وجوي پليسي را آغاز كردند اما هيچ سرنخي از سارق ناشناس به دست نيامد. به اين ترتيب ماموران به مسئولان اين بانك هشدارهاي لازم را داده و از آنها خواستند درباره امكانات حفاظتي بانك تجديدنظر كنند.

-) به گزارش پليس آگاهی با وقوع سرقت از خانه‌اي ويلايي در منطقه نارمك، مأموران كلانتري موضوع را به اطلاع مسئولان پايگاه پليس آگاهي تهران بزرگ رساندند تا رسيدگي به اين موضوع در دستور كار كارآگاهان قرار بگيرد. در بررسي‌هاي اوليه از سوي كارآگاهان مشخص شد، سارق يا سارقان با شيوه توپي‌زني قفل ورودي خانه را شكسته و وارد منزل شده‌اند. همچنين بنا به اظهارات صاحب خانه در خصوص اموال مسروقه كه در آنها يك عدد گاو صندوق سنگين نيز به سرقت رفته است مشخص شد كه سرقت نمي‌توانسته به صورت انفرادي صورت گرفته باشد و سارقان به صورت گروهي اقدام به سرقت از منزل كرده‌اند. تحقيقات نشان داد سارقان پس از ورود به منزل به سراغ گاو صندوق و چند قالي نفيس رفته و پس از سرقت آنها از محل متواري شده‌اند، بنا بر اظهارات صاحب منزل در داخل گاو صندوق در حدود 3 كيلوگرم طلا، 80 سكه طلا و 15 ميليون تومان تراول چك قرار داشته‌است. مأموران متوجه شدند كه فردي با مراجعه به مغازه طلافروشي قصد فروش قطعه‌اي گردنبند از جواهرات سرقت شده را داشته است. بلافاصله كارآگاهان با اطلاع از اين موضوع به مغازه طلافروشي رفته و با تأييد گردنبند سرقت شده از سوي صاحب مغازه طلافروشي، با بررسي فيلم‌هاي به دست آمده از دوربين‌هاي مداربسته موجود در داخل طلافروشي موفق به شناسايي شخصي شدند كه قصد فروش گردنبند را داشته است. با شناسايي متهم از طريق بانك اطلاعاتي پليس آگاهي، وي در كمترين فاصله توسط مأموران دستگير و به پايگاه پليس آگاهی منتقل شد. متهم در ابتدا منكر هرگونه سرقت شد اما در ادامه و با ارائه مدارك و سوابق از سوي پليس به ناچار لب به اعتراف گشوده و عنوان كرد كه گردنبند را مدتي قبل در يك قمار از پسرخاله‌اش برده است. با به دست آمدن اين نتايج، تحقيقات پليس در مورد سيامك و پسرخاله‌اش آغاز شد و معلوم شد سيامك از مدتي قبل تحت تعقيب قرار داشته و در حال حاضر فراري است و آدرس دقيقي از وي وجود ندارد. با انجام اقدامات كارشناسي، محل‌هاي تردد سارقين شناسايي شد و كارآگاهان با تحت نظر قرار دادن شبانه‌روزي اين مكان‌ها سرانجام موفق به شناسايي آنها در حوالي ميدان شوش شدند بلافاصله كارآگاهان در محل حاضر شده و در عمليات غافلگيرانه بدون آنكه سارقين موفق به نشان دادن كوچكترين عكس العملي شود موفق به دستگيري آنها شدند. سارقين در اعترافات خود مدعي شدند اوايل سال از زندان آزاد شديمم و در همان مدت تشكيل باند جديدي را برنامه‌ريزي كرديم، اواسط سال گذشته سري جديدي از سرقت‌هاي زنجيره‌اي را به همراه پسرخاله خود با شيوه توپي‌زني آغاز كرديم و پس از ورود به خانه‌ها علاوه بر سرقت اشياي ارزشمند و سبك، در صورت بودن گاوصندوق، با استفاده از يك دستگاه خودرو، محتويات داخل گاو صندوق را در مكان امني كه در اختيار داشتيم مورد دستبرد قرار مي‌داديم. تاكنون پليس موفق به شناسايي 28 نفر از مالباختگان شده است و اين در حالي است كه ارزش ريالي اموال و جواهراتي كه اين فرد در مجموع 40 سرقت به آن اعتراف كرده، حدود 2 ميليارد تومان است كه افزايش تعداد و ارزش ريالي سرقت‌هاي وي نيز دور از ذهن به نظر نمي‌رسد.

-) سارقان ناشناس با سرقت گاوصندوق يك تنی از طبقه سوم خانه يك شهروند تهرانی و برداشتن سند مالكيت، پول و طلا و جواهر ميليونی داخل آن، گاوصندوق را حوالی يكی از شهرك‌ها رها كردند و متواری شدند. پس از اين تماس، ماموران كلانتری به محل حادثه اعزام شدند و به بررسی از محل سرقت پرداختند كه بر اين اساس معلوم شد سارقان ناشناس پس از تخريب قفل درب ورودی پا به محل سرقت گذاشته ليکن فقط گاوصندوق يک تنی را به سرقت برده‌اند. به اين ترتيب با حضور مرد صاحبخانه در كلانتری، وی به ماموران گفت: شب حادثه در منزل يكی از اقوام مهمان بوديم. وقتی به خانه بازگشتيم، متوجه به هم‌ريختگی اثاثيه منزل و سرقت گاوصندوق بزرگ خانه‌مان شديم كه حاوی اسناد و مدارك بانكی و هويتی اعضای خانواده، طلا و جواهرهای ميليونی همسر و فرزندم و پول نقد بود. با شكايت اين مرد، پرونده با دستور بازپرس دادسرای تهران، در دستور كار ماموران كلانتری قرار گرفت.

-) به گزارش دادسراي ناحيه يك، چندي پيش شخصي با مراجعه به دادسرا و طرح شكايتي مأموران را در جريان يك فقره سرقت از منزلش قرار داد. شاكي در اظهاراتش گفت: در زمان وقوع سرقت به همراه خانواده‌ام در سفر بوديم و در بازگشت متوجه ربوده شدن مبلغ 80 ميليون ريال وجه نقد و طلا و جواهرات همسرم به ارزش 150 ميليون ريال و مقداري اشياء عتقيه و چند تخته فرش نفيس از منزلم شدم. اين گزارش حاكي است؛ پس ثبت شكايت تحقيقات در اين زمينه آغاز شده و مأموران با بررسي چندين پرونده سرقت از منزل كه با شگردي مشابه صورت گرفته بود احتمال دادند كه تمامي سرقت‌ توسط يك نفر يا يك گروه صورت گرفته است. اين گزارش مي افزايد: مأموران در ادامه تحقيقات خود به سارقي حرفه‌اي كه به تازگي از زندان آزاد شده مظنون شده و دريافتند كه وي با راه اندازي يك باند و با همدستي چند سارق سابقه دار ديگر اقدام به سرقت از منازل مسكوني به روش توپی زنی مي‌كنند، كه دستگيري آنها در دستوركار مأموران پليس قرار گرفت. گفتني است: پس از تشكيل اين باند 5 نفري سرقت آنها به ده ها سرقت از منازل اعتراف كرده و تا صدور حكم نهايي با دستور مقام قضايي روانه زندان شدند.

-) به گزارش دادسراي ناحيه يك، چندي پيش چند شكايت مشابه مبني بر سرقت از مغازه ها در محدوده شمال شهر به يگان پليس آگاهي ارجاع شد. بنابر اين گزارش، با بررسي هاي بعمل آمده محرز شد كه اين سرقت ها توسط يك باند حرفه اي انجام مي شود كه با استفاده از بانك اطلاعاتي و چندين روز تعقيب و مراقبت شبانه روزي در نقاط حساس سارقان كه سه نفر بودند شناسايي و دستگير شدند. اين گزارش حاكي است، اعضاي اين باند سه نفره كه همگي داراي سابقه كيفري سرقت بودند در اظهاراتشان به ده ها فقره سرقت از مغازه ها در ساعات پاياني شب اعتراف كردند.

-) سارقي که گردنبند 25 ميليون توماني را در قمار باخته بود، پس از دستگيري به انجام 40فقره سرقت با شيوه توپي‌زني اعتراف کرد. رييس پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران در مورد اين متهم سابقه‌دار که مدت کوتاهي پس از آزادي از زندان گروه جديدي تشکل داده بود،گفت: اين متهم به خاطر شيوه منحصر بفردي که براي سرقت‌ها استفاده کرده است، در بين همدستان خود به «يخي» معروف شده است. وي پيش از اين نيز بارها به اتهامات مختلف دستگير و روانه زندان شده است و در حال حاضر باتوجه به اعترافاتش 28 نفر از مالباختگان توسط ماموران مبارزه با سرقت منازل اين پايگاه شناسايي شده‌اند. هم‌اکنون نيز تحقيقات براي شناسايي ديگر مالباختگان ادامه دارد. ماموران پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران گزارشي از سوي همکاران خود در کلانتري 147 گلبرگ دريافت کردند که در آن اعلام شده بود خانه‌يي ويلايي در خيابان گلبرگ مورد دستبرد قرار گرفته است. به گفته شاکي مجموع اموال سرقت شده‌ از خانه‌اش بالغ بر 200 ميليون تومان بود. به اين ترتيب گروهي از کارآگاهان دايره مبارزه با سرقت منازل در پايگاه چهارم پليس آگاهي براي کشف راز اين سرقت متمرکز شدند و در نخستين مرحله بررسي از صحنه جرم را در دستور کار قرار دادند. شواهد حاکي از آن بود که گروهي از سارقان با شيوه توپي‌زني قفل ورودي خانه ويلايي را شکسته‌اند و پس از ورود به خانه از در و پنجره‌ها وارد ساختمان شده‌اند که اين کار نيز با شکستن قفل‌ها همراه بوده است. پس از آن به سراغ گاوصندوق و چند قالي نفيس ابريشمي که در آن خانه بوده رفته و در مدت کوتاهي اقدام به فرار کرده‌اند. تحقيقات نشان داد سارقان گاوصندوق را با تمام محتوياتش که شامل سه کيلوگرم طلا، 80سکه طلا و 15ميليون تومان تراول چک بوده است با خود برده‌اند، اين درحالي بود که شاکي پرونده در مورد زمان سرقت و نحوه اطلاع از آن گفت: در زمان سرقت به همراه خانواده‌ام به مهماني رفته بوديم و وقتي به خانه آمديم با قفل‌هاي شکسته‌ روبه‌رو شديم که در ادامه نيز جاي خالي گاوصندوق و قالي‌هاي ابريشمي توجهمان را به خود معطوف کرد. مرد مالباخته همچنين گفت: مجموع زماني که در خانه حضور نداشتيم از چند ساعت تجاوز نمي‌کرد و ما تصور نمي‌کرديم که در اين مدت کوتاه سرقتي به اين بزرگي در خانه‌مان رخ بدهد. به اين ترتيب تيم صحنه جرم آگاهي نيز در محل حضور يافتند و پس از اثربرداري، انگشت‌نگاري و انجام کارشناسي از نحوه سرقت معلوم شد افرادي حرفه‌يي در انجام آن دست دارند که با استفاده از شگردهاي مختلف، شگردي انحصاري به وجود آورده‌اند تا در انجام اينگونه سرقت‌ها موفق شوند. با به دست آمدن اين مدارک و ادامه تحقيقات پرونده‌هاي مشابهي نيز به دست آمد و معلوم شد اين تنها سرقتي نيست که با اين شيوه انجام شده است.‌ در ادامه رسيدگي به پرونده باتوجه به طلا و جواهرات سرقت شده و خارجي بودن آنها موضوع به اتحاديه طلا و جواهرفروشان پايتخت منعکس شد. اين درحالي بود که شناسنامه‌دار بودن جواهرات سرقت شده فروش آنها را براي سارقان دشوار مي‌کرد. همچنين شاکي پرونده با هدايت ماموران پايگاه چهارم پليس آگاهي تهران طلا و جواهرات فروشي‌هاي اطراف محل سکونت خود را شخصاً در جريان موضوع قرار داد تا در صورت مراجعه فردي براي فروش طلا و جواهرات شناسنامه‌دار، او و ماموران از موضوع مطلع شوند. اين در حالي بود که تحقيقات کارآگاهان همزمان در چند شاخه ديگر نيز ادامه داشت، سرانجام اطلاع‌رساني از طريق بانک اطلاعاتي صنف جواهرفروشان نتيجه داد و حدود پنج ماه پس از وقوع سرقت يکي از طلافروشان تهران در تماس با مالباخته و ماموران پايگاه چهارم اعلام کرد: فردي که يکي از گردنبندهاي مسروقه را در اختيار دارد، با مراجعه به مغازه من قصد فروش اين جواهر گرانقيمت را دارد. به اين ترتيب شاکي و گروهي از ماموران بي‌درنگ در محل حاضر شدند و نخستين متهم  را دستگير کردند. متهم پس از انتقال به پايگاه پليس آگاهي منکر هرگونه سرقت بود و در بازجويي‌ها نيز مدعي شد گردنبند متعلق به خودم است، اما با ادامه بررسي‌ها و استعلام سوابق متهم از آگاهي مرکز معلوم شد او سوابق متعددي در امر قمار دارد و از قماربازان حرفه‌يي محسوب مي‌شود. به اين ترتيب متهم لب به اعتراف گشود و با وعده تخفيف در مجازات قول همکاري داد و گفت: اين گردنبند را مدتي قبل در قمار از شخصي بردم، او هنگام تحويل گردنبند همراه خواهرزاده‌اش سر قرار آمد و من در حال حاضر از محل سکونت خواهرزاده او اطلاع دارم. با به دست آمدن اين نتايج تحقيقات  آغاز شد و معلوم شد سارق از مدتي قبل تحت تعقيب قرار دارد و در حال حاضر نيز فراري است و آدرسي از او در آرشيو اطلاعات پليس وجود ندارد.از اين رو روند رسيدگي پرونده براي دستگيري سارق با بن‌بست روبه‌رو شد اما ماموران تحقيقات خود را متوقف نکردند و تحقيقات را با بازداشت خواهرزاده او ادامه دادند. در ادامه با مراجعه به آدرسي که از خواهرزاده متهم تحت تعقيب به دست آمده بود، تحقيقات ادامه يافت، اما اين شيوه نيز با بن‌بست روبه‌رو شد و معلوم شد که سارق از طريق اعضاي خانواده از موضوع بازداشت خواهرزاده‌اش مطلع شده و اقدام به فرار کرده است. بنابراين آخرين سر نخ ماموران نيز منجر به دستگير متهم تحت تعقيب نشد. به اين ترتيب کارآگاهان آخرين شيوه باقي مانده را به کار بردند و پس از آزاد کردن خواهرزاده سارق، او را تحت نظر گرفتند تا آنها را به سوي مخفيگاه دايي خود هدايت کند. سرانجام نيز ماموران با زيرنظر گرفتن طعمه خود در کمتر از 24ساعت موفق به دستگيري متهم اصلي شدند. سارق پس از دستگيري به پايگاه چهارم آگاهي تهران بزرگ انتقال يافت و از سوي تيم ويژه‌يي که در دايره مبارزه با سرقت منازل، رسيدگي به پرونده را برعهده داشت، مورد بازجويي قرار گرفت تا اسرار خود در مورد سرقت‌ها‌يش را فاش کند. وي گفت: در طول مدت حبس با افرادي که هر کدام 8 يا 9 فقره سابقه کيفري داشتند، آشنا شدم. در همان زمان نيز تشکيل باند جديد را برنامه‌ريزي کردم. وي ادامه داد: اواسط سال گذشته سري جديدي از سرقت‌هاي زنجيره‌يي و مشابه را با شيوه توپي‌زني آغاز کرديم و پس از ورود به خانه علاوه بر سرقت اشياي ارزشمند و سبک، گاوصندوق را روي پتو قرار مي‌داديم و چند نفري آن را تا پارکينگ و نزديک خودرو مي‌برديم. بعد هم گاوصندوق را در صندوق عقب پژو 206 خودم مي‌گذاشتيم و در مکان امني که در اختيار داشتيم با استفاده از برش گاز و هوا قفل گاوصندوق را تخريب ميکرديم و محتويات گاوصندوق را مورد دستبرد قرار مي‌داديم. وی همچنين در بخش ديگري از بازجويي‌هاي پليسي به انجام 40 فقره سرقت با شيوه خاص خودش اعتراف کرد و گفت: اين سرقت‌ها را همراه دو نفر ديگر انجام داده‌ام. افسر پرونده اين باند حرفه‌يي سارقان  گفت: در خودروي توقيف شده از متهم اصلي ديلم و قمه به دست آمده است و ارزش ريالي جواهرات و اموالي که اين افراد در مجموع40 سرقت به آن اعتراف کرده‌اند، حدود 2 ميليارد تومان است و افزايش تعداد و ارزش ريالي سرقت‌هاي آنها نيز دور از ذهن به نظر نمي‌رسد. همچنين 28 نفر از مالباختگان شناسايي شده‌اند. اين در حالي است که تاکنون علاوه بر عباس يکي از همدستان او نيز دستگير شده و دستگيري تنها عضو فراري باند سه نفره و مالخر آنها و شناسايي ديگر مالباختگان از اولويت‌هاي بعدي پرونده محسوب مي‌شود. رئيس پليس آگاهی گفت براي جلوگيري از انجام سرقت‌هاي مشابه به شهروندان هشدار داد: شب‌هاي تعطيل يا هر زماني که خانه را براي مدت طولاني ترک مي‌کنند، همسايه‌هاي نزديک خود را در جريان قرار دهند و تاکيد کرد در مورد خانه‌هاي ويلايي اين کار در کاهش سرقت منازل بسيار مهم است، چون با توجه به تحقيقات انجام شده سارقان اين باند در کمتر از نيم ساعت سرقت را انجام مي‌دادند و خانه مالباخته را ترک مي‌کردند. وي ادامه داد: همانطور که اين سردسته باند در اعترافات خود گفته است توپي‌زني يکي از راه‌هاي معمول شکستن قفل ورودي ساختمان‌ها و پارکينگ‌ها است، 

-) به گزارش دادسراي ناحيه دو سعادت آباد، چندي پيش در پي دريافت گزارش‌هاي مشابه مبني بر سرقت از منازل مسكوني در منطقه ولنجك و سعادت آباد مأموران پليس تحقيقات خود را در اين زمينه آغاز كردند. بنابر اين گزارش؛ در بررسي‌هاي مأموران مشخص شد سارقان نيمه‌هاي شب خانه‌هاي خالي از سكنه را شناسايي كرده و در فرصتي مناسب با دستکاری يا تخريب قفلها  به منازل وارد شده و پول، طلا و اشايء قيمتي را سرقت كرده و متواري مي‌شوند. براساس اين گزارش؛ مأموران پس از كشف سرنخ‌هايي در تحقيقات نامحسوس خود شخصي كه داراي سابقه كيفري متعدد بود را شناسايي كردند. اين گزارش حاكيست؛ متهم پس از بازجويي‌هاي مكرر فني و پليسي به راه اندازي يك شبكه سرقت اعتراف كرد.

-) به گزارش دادسرا ناحيه يك، چندي پيش به دنبال مطرح شدن شكايت هاي متعدد مبني بر چند فقره سرقت از منازل در محدوده پاسداران، رسيدگي به موضوع در دستور كار مأموران آگاهي تهران قرار گرفت. بنابر اين گزارش، مأموران در تحقيقات خود و با توجه به نحوه سرقت ها به دو سارق سابقه دار كه تنها مدت 6 ماه است كه از زندان آزاد شده اند مشكوك شده و حكم جلب آنها از سوي قاضي پرونده صادر شد. اين گزارش حاكي است، با دستگيري متهمان در بازجويي هاي فني و پليس لب به سخن گشوده و به بيش از 40 فقره سرقت از منازل مسكوني در محدوده شمال شهر اعتراف كردند.

-) به گزارش دادسرا ناحيه يك، چندي پيش در پي اعلام مركز فوريت هاي پليسي 110 ماموران آگاهي تهران در جريان يك فقره سرقت از مغازه فرش فروشي در حوالي خيابان دولت قرار گرفتند. بنابراين گزارش، پس از حضور ماموران در محل در بررسي هاي اوليه مشخص شد مبلغ 340 ميليون ريال وجوه نقد و چند فقره ايران چك در مجموع با ارزش هفتاد ميليون ريال از گاو صندوق مغازه به سرقت رفته است. اين گزارش حاكيست، ماموران در تحقيقات گسترده و تلاش هاي شبانه روزي خود موفق شدند سارق را در حالي كه براي نقد كردن چك پول به بانك مراجعه كرده بود شناسايي و دستگير كنند. اين گزارش حاكيست، متهم در بازجويي هاي فني و پليسي به طراحي و اجراي نقشه سرقت با همدستي پسر عمويش اعتراف كرده و مدعي شد كه پسر عمويش به مدت دو ماه در اين مغازه فرش فروشي كار كرده است.

-) پسر نوجوان براي راه‌اندازي مغازه بازي‌هاي رايانه‌اي، دزدي كرد.به گزارش خبرنگار ما، رسيدگي به پرونده ماجرا از آذر امسال به دنبال شكايت صاحب يك فروشگاه لوازم رايانه در غرب تهران در دستور كار پليس قرار گرفت. شاكي به مأموران كلانتري 141  گفت: امروز صبح هنگام مراجعه به مغازه با قفل شكسته در ورودي، به هم ريختگي مغازه و سرقت چند ميليوني مواجه شدم. به دنبال اين شكايت تجسس‌هاي پليسي براي كشف راز سرقت آغاز شد تا اينكه رد پاي پسر نوجواني به دست آمد.سرانجام پس از يك هفته متهم به دام افتاد. سارق 17 ساله- كه چاره‌اي جز اعتراف نداشت، گفت: مي‌خواستم در زيرزمين خانه يك كافي‌نت راه‌اندازي كنم اما پولي نداشتم. پدرم نيز به دليل مشكلات مالي توان كمك به من نداشت. بنابراين پس از چند روز، نقشه سرقت از اين فروشگاه را طراحي و اجرا كردم.به دنبال اين اعتراف‌ها پرونده براي رسيدگي به شعبه اول بازپرسي دادسراي جرايم اطفال فرستاده شد.قاضي نيز پس از شنيدن اظهارات متهم و بررسي پرونده او را با قرار قانوني روانه كانون اصلاح و تربيت كرد تا در اين باره حكم صادر شود.

-) كارآگاهان پليس آگاهي استان تهران در يك عمليات ويژه اعضاي باند سرقت «ياكوزا» را به دام انداختند، ‌در پي سرقت منازل، اماكن و مغازه‌ها شناسايي و دستگيري سارقان در دستور كار پليس قرار گرفت. مأموران پليس در روند رسيدگي به اين پرونده‌ با انجام كارهاي اطلاعاتي متوجه شدند كه شخصي معروف به «ياكوزا» با تشكيل باندي اقدام به سرقت از اماكن، منازل و اموال مردم در تهران كرده است. مأموران پليس با شناسايي مخفيگاه فرد مورد نظر كه يك خانه مجردي در اسلامشهر بود، با گرفتن مجوز قضايي در يك عمليات غافلگيرانه در ساعت يك بامداد «ياکوزا» را به همراه هفت تن از همدستانش دستگير كردند. متهمان دستگير شده در بازجويي‌هاي پليس به 20 فقره سرقت از منزل و اماكن در تهران اعتراف كردند كه تاكنون 13 فقره از سرقت‌هاي اين افراد شامل دو فقره سرقت از منزل، هفت فقره از مغازه‌ و چهار فقره از اماكن خصوصي بازسازي و مقداري از اموال مسروقه هم توسط پليس كشف و ضبط شده است.

-) به گزارش رييس پليس آگاهي، سرقت چندين منزل در سطح شهر در دستور کار کارآگاهان مبارزه با سرقت قرار گرفت که ابتدا با بررسي اطلاعات اوليه از جمله شيوه و شگرد سارقان در انجام سرقت‌ها و نوع اجناس سرقت شده، اقدامات خود را آغاز کردند. وي افزود: با انجام تحقيقات و استفاده از اطلاعات منابع و اطلاعات مردمي و کنترل نامحسوس مالخران حرفه‌اي سابقه‌دار نهايتا به يکي از سارقان سابقه‌دار مشکوک که با زير نظر گرفتن وي و محرز شدن اتهام طي يک عمليات غافلگيرانه دستگير و در بازجويي‌هاي به عمل آمده به چندين فقره سرقت اعتراف کرد و در بيان شگرد خود گفت سارقان با شناسايي منازل و به صدا در آوردن زنگ درب آن‌ها و اطمينان از نبود صاحبخانه با باز کردن درب ورودي اقدام به سرقت مي‌کرده اند

-) كارآگاهان اداره هفدهم در بررسي تصاوير دوربين‌هاي مداربسته، دو تن از سارقان را دستگير كردند. متهمان در اعترافات خود اظهار كردند كه سوپرماركت‌ها، قنادي‌ها، مغازه‌هاي فروش لوازم يدكي، نمايشگاه هاي اتومبيل و غيره را شناسايي كرده و با تشكيل باندهاي سه نفره در ساعات نزديك صبح با تخريب قفل و ورود به اماکن اگر گاوصندوق قابل جابجايي بود، آن را با خودروي خود منتقل و در مسير اقدام به باز كردن درب آن كرده و تراول چك‌ها و پول‌هاي داخل آن را سرقت مي‌كردند. اما اگر گاوصندوق قابل حمل نبود، همانجا درب آن را باز كرده و پس از سرقت متواري مي‌شدند.

-) رييس پايگاه هفتم آگاهي از دستگيري سارقان و مالخراني که بيش از يک ميليارد تومان اموال سرقت کرده بودند خبر داد و با بيان اين جملات ادامه داد ماموران با حضور در صحنه سرقت متوجه شدند قفل مغازه ها و انبارها با اينكه مجهز به سيستم رايانه‌اي بوده است ولي باز شده و سارقان بدون تخريب درب ورودي وارد شده و دست به سرقت زده‌اند. سارقين با استفاده از ابزار و کليدهايي که همراه داشتند، قفل ها، حتي قفل هاي کامپيوتري را بدون تخريب و هيچ زحمتي باز کرده و اموال را به سرقت مي بردند. سارقين نگهبانان را نيز اغفال کرده و با دادن مبلغ قابل توجه آنها را فريب داده و سرقت را انجام مي دادند.

-) اعضاي يک خانواده پس از بازگشت از مهماني متوجه شدند در نبود آنها دزدان پس از تخريب قفل وارد خانه شده و به گاوصندوق دستبرد زده و 700 ميليون تومان اوراق مشارکت، 6 ميليون تومان طلا و جواهر و يک ميليون تومان پول نقد به سرقت بردند.

-) کارآگاهان پليس در بررسي ها متوجه شدند که سارقان با تخريب قفل درب و يا استفاده از روش توپي زني و گاهي با قيچي کردن حفاظ ديواره منازل وارد خانه ها شده و تمامي اموال اعم از طلاجات، لوازم صوتي و تصويري، اثاثيه منزل و ... را به سرقت مي بردند.

-) سارق با همدستي فردي كه در كار قفل‌سازي است و همدست ديگرش به خانه ها دستبرد زده‌اند.سارق اعتراف كرد كه با تخريب قفل‌ درهاي ورودي ساختمان‌ها اقدام به سرقت اموالي از جمله طلاها و اشياي گرانقيمت خانه‌هاي محل سرقت كرده‌اند،

-) سارق دستگير شده به جرم ۹۰ فقره سرقت به ماموران گفت، پس از بررسی و اطمينان از خالی بودن منازل و شرکتها، با تخريب قفل وارد ‌شده و درب را از داخل قفل می‌كردم  و پس از سرقت وجوه نقد و طلاجات به سرعت فرار ميکردم.

-) سارقين ناشناس با سوءاستفاده از تاريكي شب و تخريب قفل در ورودي، قدم به خانه ويلايي مرد تاجر گذاشته و با از كار انداختن دزد گير خانه، ۳۰۰ ميليون تومان طلا و جواهر را به سرقت برده و متواري شده‌اند.

-) سارقين حرفه ای که بدون تخريب قفل و با مهارت خاصی در كوتاهترين زمان اقدام به سرقت ۵۷۸ فقره سرقت شبانه قاليچه و زيور آلات  كرده اند با حضور ۱۵۰ مرد و زن شاكی پای ميز محاكمه ايستادند.

-) سارقين با تخريب قفل هاي ورودي به روش توپي زني اقدام به سرقت کرده و طلا، پول نقد و اموال باارزش را به سرقت برده اند.

-) سرقتها نيمه هاي شب با شناسايي اماکن خالی از سکنه انجام شده و سارقين با تخريب قفل وارد شده و دست به دزدي مي زدند.

-) سارقين نيمه‌هاي شب با تخريب قفل منازلی که به مسافرت يا مهماني رفته‌اند پول و اموال قيمتي را سرقت كرده و فرار ميکردند.

-) سارقين ناشناس با شكستن قفل در ورودي، وارد خانه‌ شده و اقدام به سرقت لوازم با ارزش به ارزش 50 ميليون تومان كرده‌اند.

-) سارقين اعتراف کردند با تخريب قفل در را باز مي كرديم و در كمتر از 15 دقيقه اموال با ارزش را به سرقت مي برديم.

-) سارقين به يك شيوه عمل كرده‌اند و نيمه‌های شب با تخريب قفل‌های منازل و شرکتها  پول و اموال قيمتی آنها را سرقت کرده اند.

-) سارقين با تخريب قفل منزل وارد آنجا شدند و با بازكردن در گاوصندوق مبلغ 25 ميليون تومان طلا، جواهر و پول دزديده‌اند.

-) سارقين با استفاده از كانال كولر پشت‌بام وارد پاساژ شده و با شكستن قفل مغازه‌ها اقدام به سرقت كالا از 8 مغازه كرده‌اند.

-) ماموران به منزل مرد شاكي اعزام و متوجه شدند پس از تخريب قفل در منزل شاكي، اموال قيمتي وي به سرقت رفته است..

-) سارق اعتراف کرد که پس از تخريب قفل درب منازل اقدام به سرقت وجه نقد، طلا و لوازم با ارزش ميکردم .

متاسفانه در بسياري از مراکز حساس دولتي و خصوصی از جمله دفاتر مديران ارشد، ديتا سنترها، انبارها و مراکز نگهداری اشياء قيمتی، اسناد و اوراق بهادار و حتی اماکن مسکونی، امنيت فيزيکي مورد توجه قرار نگرفته است. برای مثال برخي تجهيزات امنيتي را نصب نموده اند، ليکن به ابتدايي ترين مانع مورد نياز جهت ايجاد واقعی امنيت فيزيکی که همان نصب قفل غير قابل نفوذ بر روی دربهای ورودی به عنوان اصلی ترين مانع ورود سارقين توجهی ننموده اند، در حالی که در زمينه مسائل حفاظت فيزيکی سيستمي که روز گذشته غير قابل نفوذ به نظر ميرسيده، امروز با پيشرفت تکنولوژی يقينا قابل اطمينان نخواهد بود.

در بخش امنيت فيزيکي، موانع و تجهيزات مي توانند در دو نوع حفاظتي و نظارتي تعريف، طراحی و نصب گردند که برای مثال در بخش حفاظتی ميتوان با نصب جديدترين قفل هوشمند و غير قابل دسترس بر روی انواع دربهای موجود و حتی دربهای ضد سرقت، ساخته شده از فولاد با طراحی زيبا و شکيل به رنگ و طرح چوب، امنيت ورود و خروج را تضمين و از نصب ديگر تجهيزات اضافی بي نياز گرديد چرا که اصولا چنانچه امکان ورود سارقين به حرز اماکن مورد نياز به حفاظت وجود نداشته باشد، ديگر نيازی به نصب تجهيزات اضافی نخواهد بود اگرچه در بخش نظارتی ميتوان با نصب دوربين يا سيستم هشدار، بر تردد افراد نظارت نمود.                 

در بخش حفاظت فيزيکی، با توجه به اين اصل مهم که هر قفلی که به نحوی قابل دسترس سارقين باشد، قابل باز شدن و يا تخريب نيز ميباشد و با توجه به کيفيت غير قابل اطمينان انواع قفلهای کارتی، کدی و لمسی که شرکتهای توليد کننده را ملزم به ايجاد امکان استفاده از کليد مکانيکی و يا ديگر روشهای ممکن به صورت موازی در قفل خود مينمايد، بدينوسيله شرکت SECUPRO به منظور تجهيز سريع، مطمئن و به نسبت ارزان کليه اماکن مورد نياز به حفاظت فيزيکی و به منظور ممانعت واقعی از دسترسی سارقين به حرز اماکن، اقدام به معرفی قفل هوشمند SECUPRO ساخت کره جنوبی، به عنوان قابل اطمينان ترين قفل امنيتی موجود نموده که نه تنها با قابليت نصب پنهان در پشت انواع  درب، بدون نياز به هيچگونه کنده کاری و يا تغيير در قفل قبلی، امکان دسترسی متجاوز به قفل را غير ممکن ميسازد بلکه با تکيه بر سيستم هوشمند خود، اگرچه امکان تغيير در دسترسی به قفل را توسط اشخاص مجاز به دفعات ميسر ميسازد، ليکن امکان کپی کنترل از راه دور خود را به طور مطلق از بين برده و درعين حال با امکان هدايت از طريق تلفن همراه و ثابت به عنوان قفلی منحصر به فرد در بين ارائه کنندگان سيستمهای حفاظتی شناخته شده است.

در پايان، چنانچه به گزارشات ذيل که منتخبی از گزارشات ارائه شده از طرف پليس آگاهی کشور، مندرج در روزنامه ها، مربوط به نحوه سرقتهای انجام گرفته است توجه نمائيد، متوجه خواهيد شد که منزل و محل کار شما نسبت به ورود سارقين به هيچ وجه امن نيست و هيچ يک از قفلهای موجود در بازار، حتی از انواع معروف به کامپيوتری، رايانه ای، اثر انگشتی، کدی کارتی و يا حتی ترکيبی از آنها مانع ورود سارقين به منزل و محل کار شما نخواهند بود. لذا ميتوانيد با نصب قفل ضد سرقت Secupro، ساخت کره جنوبی، به عنوان تنها قفل غير قابل دسترس سارقين که با نصب پنهان آن به تنهايي و يا به صورت اضافی در پشت درب ورودی، بدون نياز به کنده کاری و يا تغيير قفل قبلی با امکان باز و بسته شدن فقط از طريق ريموت کنترل غير قابل کپی و امکان کنترل از طريق تلفن ثابت و همراه، آرامش و  امنيت را به خانواده و محل کار خود هديه کنيد.

ضمن تشکر از حسن توجه و مطالعه اين نوشته تا به آخر، لازم به ذکر است که حفاظت فيزيکی از تمامی اماکن حساس از جمله مراکز نظامی، انتظامی، مجتمع های قضايي و حقوقی، پالايشگها ها، مجتمع های صنعتی، سد ها و مراکز توليد انرژی مراکز تصفيه آب، دفاتر مديران ارشد، ديتا سنترها، انبارها، مراکز نگهداری اسناد، اوراق بهادار و اشياء پر ارزش چون قطعات الکترونيکی، قطعات يدکی ماشين آلات، مواد اوليه شيميايي و دارويي، ارز، طلا، جواهرات، عتيقه جات و حتی در اماکن مسکونی، تجاری، منازل ويلايي، آپارتمانها، صندوقهای نگهداری عکس، فيلم، اسناد، مدارک و يادگاريهای غير قابل بازگشت خانوادگی و ديگر موارد مورد نياز به حفاظت فيزيکی، ابتدا از نصب قفلی به واقع غير قابل نفوذ بر روی درب ورودی اماکن آغازميگردد که متاسفانه اغلب به دليل نوع تفکر سنتی وضعف اطلاعات مديران مربوط به تجهيزات حفاظتی جديد مورد توجه قرار نگرفته است، لذا در اينجا نظر شما را به مطالعه يکی از مقالات مستند و قابل دسترسی در اينترنت جلب مينماييم کليک کنيد.

تخريب قفل، استفاده از کليد يدک، شاه کليد و ... تماما به يک نقطه منتهی ميگردد. هيچ قفلی جز قفل مرد نگهبان امن نيست

© Secupro Consulting & Investigations Inc. All rights reserved.
Privacy Policy, Contact Us