آيا می دانيد مشخصات دربی که بتوان آن را ضد سرقت ناميد چيست و بايد از چه ويژگيهايی برخوردار باشد؟
 
درب ضد سرقت دربی است که نه تنها سارقين نتوانند از طريق دستکاری يا تخريب قفل و همچنین دیلم زنی و لولا زنی به داخل اماکن نفوذ نمايند، بلکه مانع از ورود آنها از طريق تخريب بدنه درب گردد، لذا درب ضد سرقت ميبايست از استانداردهای مقاومت در برابر برش، فشار بر سطح و بر گوشه های درب نیز برخوردار باشد.
 
درب ضد سرقت ميبايست ضمن ممانعت از ورود سارقين، از استانداردهای لازمه در زمان وقوع حوادث غيرقابل پيش بينی چون زلزله و آتش سوزی نيز برخوردار بوده تا به هيچ صورت از خروج افراد در مواقع اضطراری جلوگيری ننمايد.
 
درب ضد سرقت دربی است که ضمن ممانعت از ورود سارقين، بر اساس استانداردهای محيطی چون عايق سرما، گرما، باد، رطوبت و صدا طراحی و ساخته شده باشد.
 
با فرض اینکه دربی که از آن به عنوان ضد سرقت یاد میکنیم، به واقع غیر قابل توپی زنی، دیلم زنی و لولا زنی باشد، اصولا تمامی دربهای ضدسرقت می بايست به تناسب محل مورد استفاده با ويژگيهای متفاوت انتخاب گردند برای مثال ميتوان از دربهای ساده فلزی که از دولايه ورق سخت به ضخامت يک ميليمتر در دو طرف درب و يک لايه عايق صدا و دما بعنوان لايه ميانی ساخته شده در آپارتمانهايي که امکان ايجاد سروصدا توسط سارقين بمنظور تخريب درب امکان پذير نمی باشد استفاده نمود ليکن در مواردی که سارقين امکان و فرصت ايجاد سر و صدا به منظور تخريب درب را داشته باشند، همچون اماکنی دور از حضور جمع ازجمله ويلاها کارخانجات, انبارها، ... ميبايست از دربهای ضد سرقت با ويژگيهای خاص استفاده نمود تا امکان نفوذ سارقين پس از برش و تخريب لايه های سطحی درب به داخل ساختمان را غيرممکن سازند. در اين گونه موارد نه تنها ضخامت لايه های فولادی در دو طرف درب به دو ميليمتر و جمعا چهار ميليمتر افزايش می يابند بلکه لايه ميانی نيز از طريق ايجاد شبکه مستحکم فولادی به همراه تزريق مواد ويژه ضد برش, ضد مته، ضد اسيد و ضد تخريب در ميان آن تقويت گرديده و از استانداردهای ويژه کيفيت اينگونه دربها برخوردار ميگردد.
 
صرفنظر از استانداردهای امنيتی موردنياز در توليد و انتخاب دربهای ضدسرقت, ديگر ويژگيهای دربهای ضد سرقت به منظور ارتقا کيفيت لايه های بيرونی و درونی درب در اماکن خاص ازجمله پوششهای ضدرطوبت, ضد اسيد به عنوان ويژگيهای پنهان و غير قابل رويت، بمنظور استفاده درمکانهای مرطوب و يا صنعتی از نکات ضروری در هنگام انتخاب دربهای ضد سرقت تلقی ميگردد.
 
در پايان لازم به تذکر است که بهترين و مرغوبترين دربهای ضدسرقت زمانی بکار می آيند که سارقين از تخريب قفل نصب شده برروی درب ناتوان بمانند, پس هيچ دربی، حتی اگر از فولاد نفوذ ناپذير و براساس استانداردهای جهانی نيز ساخته شده باشد، بدون نصب قفل ضد سرقت مرد نگهبان تفاوتی با يک درب چوبی معمولی نخواهد داشت.

درب فلزی با روکش ام دی اف ساخت ايران

ساخته شده از ورق فولادی يکپارچه داخل درب به منظور افزايش مقاومت در مقابل ضربه و فشار و روکش 16 ميليمتری ام دی اف در هر طرف، به همراه  چهارچوب فولادی ساخته شده از ورق 1.5 ميليمتر، تجهيز شده به قفل کامپيوتری 7 زبانه مرکزی که با چرخش کليد طی سه مرحله 7 زبانه فولادی 16 ميليمتری در سه جهت روبرو، بالا و پائين درب فعال شده وهمچنين تجهيز درب در قسمت لولاها به 3 زبانه ثابت فولادی که خارج نمودن درب را به طور کلی از هرچهار طرف غير ممکن ميسازد، قابل ارائه به صورت يک، يک و نيم و دو لنگه.

 • ابعاد بيرونی درب يک لنگه: 120*220 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه بزرگ: 160*220 سانتيمتر

درب فلزی ساخت چين

ساخته شده از اسکلت فلزی مستحکم به همراه دو لايه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت يک ميليمتر پوشيده شده با رنگ و طرح چوب طبيعی با لايه پلی يوروتان ميانی، به همراه چهار چوب آماده نصب ساخته شده از ورق يک و نيم ميليمتر و ضخامت هفت سانتيمتر با پايه مقاوم ضد زنگ از جنس استينلس استيل، قابل ارائه به صورت يک، يک و نيم و دو لنگه.

تذکر مهم: عليرغم اينکه اينگونه دربهای فلزی در کشورهای غربی فقط به عنوان دربهای ضد حريق شناخته و عرضه ميگردند ليکن با توجه به عدم وجود تعريفی مشخص از ويژگيهای بايسته دربهای ضد سرقت در ايران، وارد کنندگان و توليد کنندگان، دربهای ساخته شده از ورقهای فولادی را به عنوان دربهای ضد سرقت عرضه مينمايند، لذا لازم به ذکر است که که دربهای موجود چينی و ترک حتی از مرغوبترين آن ضد سرقت تلقی نميگردند، چرا که درب ضد سرقت دربی است که چنانچه سارق از ورود به داخل ساختمان از طريق تخريب قفل درب ناتوان باشد، به هيچ وجه نتواند حتی با تخريب لايه های رويي درب از طرق مختلف چون برش توسط دستگاه های قابل حمل برش  مکانيکی و يا حرارتی به داخل ساختمان نفوذ نمايد.

 • ابعاد بيرونی درب يک لنگه: 100*210 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه کوچک: 117*210 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه بزرگ: 127*210 سانتيمتر
 • تجهيزات: قفل 13 پين مکانيکی، لولای استيل قابل تنظيم، زنگ مخفی، چشمی، لاستيک دور درب، دستگيره

درب فلزی با روکش ام دی اف ساخت کره جنوبی

ساخته شده از اسکلت فلزی مستحکم به همراه دو لايه روکش فلزی از جنس نورد سرد به ضخامت دو ميليمتر پوشيده شده با روکش ام دی اف و پوست طبيعی درختان با رنگ و طرح چوب طبيعی مسلح به شبکه قدرتمند فلزی داخل درب پر شده از مواد ويژه ضد آتش و ضد برش ميانی، به همراه چهار چوب آماده نصب، ساخته شده از ورق دو ميليمتر و ضخامت ده سانتيمتر با پايه مقاوم ضد زنگ از جنس استينلس استيل، قابل ارائه به صورت يک، يک و نيم و دو لنگه.

 • ابعاد بيرونی درب يک لنگه: 110*210 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه بزرگ: 130*210 سانتيمتر
 • تجهيزات: قفل 13 پين مکانيکی، لولای استيل قابل تنظيم، زنگ مخفی، چشمی، لاستيک دور درب، دستگيره

درب استينلس استيل ساخت کره جنوبی

ساخته شده از اسکلت و رويه استينلس استيل ويژه به صورت خودرنگ مسلح به شبکه قدرتمند فلزی داخل درب پر شده از مواد ويژه ضد آتش و ضد برش ميانی به همراه چهار چوب آماده نصب ساخته شده از ورق يک ميليمتر و ضخامت هفت سانتيمتر، قابل ارائه به صورت يک، يک و نيم و دو لنگه.

 • ابعاد بيرونی درب يک لنگه: 110*210 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه بزرگ: 130*210 سانتيمتر
 • تجهيزات: قفل 13 پين مکانيکی، لولای استيل قابل تنظيم، زنگ مخفی، چشمی، لاستيک دور درب، دستگيره

درب استينلس استيل ساخت چين

ساخته شده از اسکلت و رويه استينلس استيل به صورت خودرنگ، مجهز به شيشه سکوريت به همراه چهار چوب آماده نصب ساخته شده از ورق يک ميليمتر و ضخامت هفت سانتيمتر، قابل ارائه به صورت يک و نيم و دو لنگه.

 • ابعاد بيرونی درب يک و نيم لنگه بزرگ: 140*210 سانتيمتر
 • ابعاد بيرونی درب دو لنگه بزرگ: 180*220 سانتيمتر
 • تجهيزات: قفل 13 پين مکانيکی، لولای استيل قابل تنظيم، زنگ مخفی، چشمی، لاستيک دور درب، دستگيره

 

© Secupro Consulting & Investigations Inc. All rights reserved.
Privacy Policy, Contact Us